Vanaf maart 2021 heeft de “bibliotheek” van de Nederlands Vereniging in Finland een nieuw adres in Helsinki.  De collectie is daarbij gestroomlijnd en bevat voornamelijk Nederlandstalige literatuur, en enkele titels met vertaling in het Nederlands. We gaan de reserveringen en distributie (uitlening en retour) ook aanpassen. Hieronder vind je meer details.

 

Collectie

Vanwege restricties op de beschikbare boekenplanklengte, en de wens van de nieuwe bibliothecaris Watze de Wolf, zijn de boeken in onze bibliotheek in Helsinki voornamelijk beperkt tot Nederlandstalige literatuur. Enkele titels van bekende en gewilde anderstalige auteurs zijn ook in het Nederlands beschikbaar. Kinderboeken alsmede enkele technische titels zijn elders gehuisvest. Het merendeel van de kinderboeken bevindt zich in Jyväskylä, terwijl ook in Porvoo een aantal kinderboeken te vinden is.

 

We gaan ook experimenteren met een nieuw reserverings- en distributiesysteem. Is men na twee jaar over het algemeen tevreden met de veranderde opzet dan zullen we er mee doorgaan.

 

Arie Oudman heeft alle boeken opgenomen in een database die via een website kan worden geraadpleegd. Daar kun je zien welke boeken in het bestand staan en op welke locatie. Vind je een interessante titel en wil je het boek lenen lees dan verder.

 

Reserveren

Noteer het indexnummer, titel en auteur van het boek. Stuur een email naar de bibliothecaris met die gegevens (bibliotheek@nederlandsevereniging.fi) en geef ook even aan hoe je het boek wilt krijgen (zie volgende sectie).  We maken dan verdere afspraken over tijd en plaats via email, telefoon, WhatsApp of Telegram.

 

Hoe krijg ik het boek bij mij?

Er zijn een aantal mogelijkheden:

 

  1. je komt persoonlijk het boek ophalen op een afgesproken tijdstip (gedurende Corona-tijden is het dragen van een mondmasker verplicht, en er zal ook aan alle verdere restricties van de Finse autoriteiten moeten worden voldaan);

 

  1. het boek wordt met Posti naar je opgestuurd, na betaling van de portokosten;

 

  1. we spreken af op een NviF-evenement (als we weer fysiek bijeen mogen komen) en je krijgt het daar overhandigd;

 

  1. voor de boeken in de NviF bibliotheek in Helsinki wordt bekeken of het mogelijk is het boek op te halen bij een tweedehands boekhandel in het centrum van Helsinki, tijdens openingsuren, op een tijdstip dat jou het best past en zonder afspraak. Deze optie staat nog niet helemaal op poten (boekhandel, locatie, tijden etc), maar als je een boek reserveert zullen we je de laatste informatie hierover meegeven.

 

Hoe komt het boek terug in de bibliotheek?

In principe is het terugbrengen van boeken het omgekeerde van het bovenstaande, met dien verstande dat er voorlopig geen retourdatum hoeft te worden vastgesteld.

 

De laatste en eerste stap

Bezoek de website en reserveer: https://cloud.collectorz.com/231947/books