Fietsdag in Vantaa

Deze keer gingen we fietsen in Vantaa en daar de mooie plekjes opzoeken. De start was bij station Tikkurila in Oost-Vantaa en het einde bij station Vantaankoski in West-Vantaa. Onderweg zoveel mogelijk weg van de snelweg. Hierbij een sfeerimpressie van een leuke droge en zonnige dag in Vantaa. De route was 27 km in lengte.

De route veelal eerst stroomafwaarts langs Keravanjoki en vervolgens stroomopwaarts langs Vantaanjoki.

 

De Pyhän Laurin Kirkko in Vantaa, ooit de kerk van het kerkdorp van Helsinki (Helsingin Kirkonkylä), gebouwd halverwege de 15e eeuw en dus een van de oudere en goed bewaarde plekjes in Finland. Meer informatie: https://fi.wikipedia.org/wiki/Vantaan_Pyh%C3%A4n_Laurin_kirkko.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

De groepsfoto bij stop 2 in Paloheinä. Stop 1 was al in Haltiala.

De velden van Ylästö, het landelijke gebied ingeklemd tussen Oost-Vantaa, West-Vantaa en ten noorden van Ring III.

 Kuninkaantie, ofwel de Koningsweg van Turku naar St. Petersburg., hier met schaatsen aan het prikbord.

 Vantaankoski, de stroomversnelling in de bocht van Vantaanjoki, terrasjes helaas deze keer voor een privéfeest.

Uitzicht van de brug en uitzicht op de brug. Eindpunt van deze trip.

Daarna nog een verfrissend drankje gedaan op een ander terrasje direct onder de landingsbaan van het vliegveld. De volgende trip gaan we naar Oost-Helsinki tot misschien wel Sipoo.