Fietstocht door de natuur van Helsinki

Even een kort stukje in deze editie van het Noorderlicht over de fietstocht die door Bert en Ronald op 4 juni werd georganiseerd. Om 13.00 uur verzamelden we op metrostation Hertoniemmi en de opkomst van acht man (ja, de vrouwen lieten het afweten) sterk was volgens bovengenoemde organisatoren, gebaseerd op vorige edities, redelijk gemiddeld te noemen. Gijs sloot trouwens even later tijdens de rit nog aan, dus toen waren we met z’n negenen. Er was in de fietsgroep op WhatsApp wat gesteggel over de hoeveelste keer dit nou eigenlijk was, waarbij de eindconclusie op vijf uitkwam. En toen was het tijd om op de pedalen te trappen, waarbij Bert gelijk flink gas gaf en op een enkele uitzondering na liet blijken het parcours flink bestudeerd te hebben. Hij had zelfs stukjes voorgereden, dus we waren in goede handen, en als het even lastig werd hadden we altijd Ronald nog die van achteren riep waar we naartoe moesten. Het was opvallend hoe snel we in de echte natuur terechtkwamen, als je in beschouwing neemt dat we een paar minuten daarvoor nog in de stad stonden. Maar aan de andere kant ook weer niet heel verbazingwekkend, want we wonen tenslotte in Finland, waar op bijna elke hoek een bos begint. Het weer was overigens uitstekend, met alleen een miniem klein buitje onderweg, maar dat was ook wel weer lekker fris. En zo slierden we door het landschap, met zo nu en dan geanimeerde gesprekjes, en stiltes met wat grimassen tijdens de bergjes die wat meer inspanning vereisten. We hielden even een korte pauze in een prachtig en luxe gerestaureerd restaurant op het platteland, waar we enigszins uit de toon vielen met onze fietskleding. Uiteindelijk kwamen we onvermijdelijk in het centrale park van Helsinki terecht, met prachtige natuur en goede fietspaden, waarna we het laatste stuk nog even door de stad moesten. De tocht werd afgesloten met wat versnaperingen bij het punt waar we begonnen waren.

Michel