Nieuwjaarsreceptie

Dit jaar een late receptie in Villa Kivi aan de rand van de Töölö-baai in Helsinki. Eindelijk kunnen we met voorzichtigheid het mondkapje achterwege laten. Het kan weer hopen we.

Met het nieuwe jaar hebben sommigen het voornemen met iets te stoppen (roken, drinken), of om iets te beginnen (op dieet gaan, reizen, Fins leren, etc.). Tijdens het rondwandelen verneem ik niets van het falen van het voornemen, integendeel, ik hoor dat sommigen zijn begonnen met het leren en oefenen van de Nederlandse taal. Ik heb het dan over de Finse aanhang. Een prachtig voornemen, en wens hen veel succes daarmee, mogelijk hebben sommige Nederlanders ook het voornemen om alsnog Fins te leren.

Het is voor het eerst dat de nieuwjaarsreceptie geheel door vrouwen is georganiseerd, zo ik begrepen heb van de vicevoorzitter. We heffen het glas en wensen elkaar en de vereniging een goed jaar toe. Ondanks dat het goed georganiseerd is, en er genoeg te eten en te drinken aanwezig is, is de opkomst wat minder massaal. Het weer zit ook niet mee want het schommelt rond het vriespunt, het is nat en glad. Gelukkig is het binnen warm en gezellig en worden we verwelkomd door de vicevoorzitter en een deel van het bestuur. De voorzitter is helaas verhinderd. We zien nieuwe gezichten waarmee we kennis maken, maar ook oude bekenden die we misschien lang niet meer hebben gezien. Op de muur achter in de zaal is een video te zien met foto’s die tijdens de Laplandreis zijn gemaakt. Of iemand daar uitgebreid naar zit te kijken weet ik niet, misschien om in alle stilte een kroket te verorberen en tegelijk naar de foto’s te kijken, om vervolgens weer verder in gesprek te gaan met oude bekenden.

Ook de fotograaf is weer present om een aantal plaatjes te schieten van het evenement. Goed voor het fotogeheugen van de vereniging. Het resultaat is te zien in het fotoverslag. Alhoewel er geen kinderen op de foto’s staan, zijn ze er wel degelijk.

Ruimschoots over tijd vertrekken de meesten weer, na nog snel een snack in de mond te steken en bij de uitgang nog een rol King-pepermunt in de zak te steken. De vrouwen (en een paar mannen) ruimen weer op om het weer netjes achter te laten.

Arie Oudman