Ons zomerverblijf is aardig in de richting van Lappeenranta dus een uitgelezen kans om kort deel te nemen aan wat activiteiten van het zomerkamp. Geen sprookjes-zandkasteel voor ons, toch willen we wat uit de fantasiewereld mee beleven en bezoeken het kunstmuseum in Lappeenranta, niet ver van het zandkasteel. Zeg maar een sprookjeswereld voor volwassenen. We zoeken het hogerop en komen in de vesting van Lappeenranta, een oude fortificatie dat in de eerste helft van de 18e eeuw is gebouwd door de Zweden, de toenmalige heerser.

Zonder verder in te gaan op de geschiedenis, want dat zou een lang verhaal worden, gaan we een van de oude gebouwen bezoeken, waar in een kunstmuseum werken van Sinikka Kurkinen en Veijo Rönkkösen hangen. Sinikka houdt van de kracht van kleur, en vorm en denkend aan het zomerkamp vind ik de open raam en het water buiten passend. Veijo’s expositie draagt de naam ‘Mystieke tuin’, ook passend bij het sprookjes thema. Hij maakt gebruik van het dubbel belichten van zijn fotomateriaal.

Langs de hoofdstraat door de vesting, Kristiinankatu, staan verschillende boetiekjes met kunstvoorwerpen, textiel en eet en drinkgelegenheden, gevestigd in de oude panden.

Het is mooi weer en daardoor zijn er veel bezoekers in de vesting en op de vestingwallen, met een mooi uitzicht over Lappeenranta.

Na onze eigen rondwandeling ontmoeten we enkele mannelijke deelnemers van het zomerkamp om vervolgens een begeleide tour langs een aantal bezienswaardigheden te bewandelen. De anderen wandelen met de kinderen weer terug naar de camping. We beginnen bij de oude kruidentuin waar men mee begonnen is in de 18e eeuw. Nuttige groenten en kruiden werden er verbouwd. Een aantal planten hebben het overleefd tot heden, zoals de zeepkruid Saponaria. De wortel daarvan diende als medicijn voor hoest, leverproblemen en ook als een laxeermiddel.

Tot slot is er een privébarbecue op de camping voor de vereniging, iedereen doet wat: hout aanslepen, het grillen, brood snijden, salades maken, praten etc. Overigens valt mij op dat de jeugd aardig muzikaal is en in de eigen ruimte zich vermaakt, terwijl onze gesprekken en verhalen niet gehinderd worden.

Wij vertrekken weer naar ons zomerverblijf en nemen geen deel meer aan de sauna. Het was een zeer gezellig gebeuren en veel dank is verschuldigd aan de organisatoren van het zomerkamp en natuurlijk ook de assistenten.