Het optimale moment om iets van oranje gekleurde kleding te dragen is de jaarlijkse Koningsdag: stropdas, jurk, sjaal of hoed. Het was weer zover op 23 april in Villa Kivi in Helsinki. De ontvangst begon om 15.00 uur maar buiten stonden er al een aantal te trappelen om naar binnen te gaan. Dat lag niet aan het weer, want het was een prachtige zonnige voorjaarsdag. De knoppen in de bomen gaven aan dat we weer een mooie tijd tegemoet gaan, na een lange ‘sombere (?)’ wintertijd.
Na registratie, want we moesten ons vooraf opgeven, worden we verwelkomd door onze nieuwe voorzitter Wim Havinga en krijgen we een oranje drankje aangeboden al dan niet met wat alcoholische inhoud. Langzamerhand komen er meer gasten binnen. Aangenaam verrast dat we ook leden en niet-leden zien die we al jaren gemist hebben op onze feesten. Er valt dus veel bij te praten. Ook nieuwe gezichten mogen we verwelkomen.
Halverwege het feest neemt de voorzitter de microfoon ter hand om de luide Nederlanders te overstemmen, en geeft zijn maidenspeech als nieuwe voorzitter. Vervolgens krijgt de ambassadeur de microfoon in handen en ook hij, Govert Jan Cornelis Bijl de Vroe, geeft een korte toespraak. Het glas wordt geheven op het welzijn van Koning Willem-Alexander, waarna het Wilhelmus a capella op verschillende toonhoogtes wordt gezongen.
Naast de drankjes worden ook hapjes geserveerd door oud-voorzitter Guido en enkele assistenten. Pizzastukjes worden ter plaatse gebakken en wat later worden de bitterballen aangeboden. Alles is ruimschoots aanwezig.
De voorzitter weet mij te waarschuwen niet de twee dames met een oranje badmuts en zwemkleding te fotograferen; die waren van plan een frisse duik in Töölönlahti te nemen. Ze horen niet bij ons gezelschap vertelt Wim, terwijl ik gefocust ben op oranje. Dank voor je oplettendheid.
De geplande eindtijd voor de receptie wordt ruimschoots overschreden, wat volgens mij niets anders betekent dat het zeer geslaagd was. Rest mij niets anders dan het bestuur en de vrijwillige medewerkers hartelijk te danken.

Arie Oudman