Tijdens het zomerkamp afgelopen jaar ontstond het idee onder de tieners om een keer een weekend te organiseren voor de Nederlandse jeugd boven de twaalf jaar. De vereniging steunt zulke ideeën van harte en met name onze voorzitter, die belangeloos zijn woning Mankola beschikbaar stelde. Uiteindelijk zijn er 10 tieners uit onder andere Jyväskylä, Espoo, Tampere en Lapinlahti afgereisd.

Na een goede lunch met soep gemaakt door Wim hebben we een paar kennismakingsspelletjes gedaan, en voor degenen die er niet bij waren geweest, vraag eens hoe aapje, aapje, aapje, olifantje gaat. Voor sommigen duurde het erg lang voordat ze de clou doorhadden. Het middagprogramma bestond verder uit lasergamen en een bezoek aan de Lidl. Het lasergamen was een groot succes, maar pas achteraf met de scorelijsten werd duidelijk wie er gewonnen had, en wie er echt slecht waren. Is denk ik toch een generatiedingetje. Gezamenlijk werd besloten om tortilla’s te maken, zodat er voor iedereen iets van zijn of haar gading bij zat.

Tijdens het eten kwamen we erachter dat we vergeten waren om een toetje te kopen. De dichtstbijzijnde McDonald’s was 4,5 km ver, maar het vooruitzicht op een lekker toetje was voldoende motivatie voor deze stevige wandeling. Iedereen vond vervolgens een slaapplaats, op een matje, een bank of een reservebed. En het werd snel rustig. Na een flink ontbijt gingen we verder met een geliefde bezigheid tijdens het weekend: Weerwolven. Weerwolven is net Wie is de Mol? In de groep zitten een aantal weerwolven die de boel saboteren en langzaam iedere ronde een kandidaat elimineren. De kandidaten moeten de weerwolven ontmaskeren en zich niet laten ‘opeten’. Omdat je voor dit spel minimaal 8 deelnemers nodig hebt, was iedereen blij dat we dit weer konden spelen.

Aan het begin van de middag kwamen de eerste ouders de kinderen weer ophalen en vertrokken de anderen met de trein naar huis.

We waren het allemaal met elkaar eens dat het weekend een groot succes was en zeker voor herhaling vatbaar. Met dank aan de gastvrijheid van Wim en Teija, de NVIF en met name Suzanne van der Linde voor de organisatie. Tot volgend jaar, maar volgens de tieners langer en als het even kan met meer kinderen!

Willem van Zantvoort