Up, up and away! Met de Noorderzon naar het Noorderlicht. Dat zeiden wij altijd als iemand vroeg waar wij naartoe gingen verhuizen. En dan volgt natuurlijk de vraag waarom. En waarom niet! Soms moet je gewoon je hart volgen en de stap wagen. Wij wisten altijd al dat wij niet in Nederland zouden blijven, maar ja, welk land dan wel? In het verleden hebben wij gekeken naar Griekenland maar een kredietcrisis is ook niet alles. Het moet wel haalbaar zijn. Maar waarom dan Finland?

Als hobby fokken wij een raskat, de Ocicat. En via de katten zijn wij in 2014 voor het eerst in aanraking gekomen met Finland. Tijdens een bliksembezoek van twee dagen om een kater op te halen, zijn wij direct verliefd geworden op Finland. En zo hebben wij ook veel vrienden en kennissen opgedaan. Het plan was eigenlijk om medio 2020 al te gaan verhuizen maar een welbekend virus heeft even roet in het eten gegooid en ons gedwongen onze plannen uit te stellen. Halverwege 2021 hebben we uiteindelijk de knoop doorgehakt en zijn we begonnen met de voorbereidingen. Huis verkopen in Nederland en huis zoeken hier in Finland. Ik moet erbij zeggen dat wij daar ontzettend veel geluk mee hebben gehad. In januari hadden wij onze eerste bezichtiging en het was echt een schot in de roos. Een heel leuk huisje op de rand van Helsinki/Espoo. Perfect om mee te beginnen.

Dan de verhuizing zelf. Omdat wij 4 katten hebben was dat nogal een uitdaging. Wij wilden het ze niet aandoen om met de auto te gaan en het werd dus vliegen. Alleen mogen er maar 2 katten per vlucht in de cabine. Nou..dan ben je wel even bezig. En 22-02-2022 was het dan zover. De eerste vlucht met 2 katten. Gelukkig was het nog niet zo’n puinhoop op Schiphol als dat het nu is en verliep de eerste vlucht voorspoedig. De volgende dag met een vriendin weer terug naar Nederland om de andere twee katten op te halen en de laatste zaken af te ronden. Dus in 3 dagen had ik 4 vluchten. Ik wist niet dat je een jetlag kon krijgen van een uurtje tijdsverschil, blijkbaar wel. We wonen nu ruim 6 maanden in Finland en hebben ons en de katten goed de tijd gegeven om te wennen. En we moeten zeggen, het bevalt ons uitstekend! Nu op weg naar de volgende uitdagingen, de taal leren en werk. We hebben nog aardig wat in het verschiet.