Nieuws van de ambassade:

 

Graag houden wij u op de hoogte van nieuws en activiteiten van de Nederlandse ambassade in Finland.

 

Nieuw soort identiteitskaart

Vanaf 2 augustus 2021 komt er een nieuw soort identiteitskaart (inclusief vingerafdrukken en een QR-code).

 

Goed om te weten:

– t/m 12 juli 2021 kunt u de huidige ID-kaart nog aanvragen.

– Vanaf 13 juli t/m 1 augustus 2021 kunt u om technische redenen geen ID-kaart aanvragen bij de ambassade. Heeft u precies in die periode een reisdocument nodig, vraag dan een paspoort aan.

– Vanaf 2 augustus 2021 kunt u de nieuwe ID-kaart aanvragen.

 

Voor informatie over het aanvragen van een paspoort of een ID-kaart: https://www.nederlandwereldwijd.nl/landen/finland/wonen-en-werken/paspoort-of-id-kaart-aanvragen-als-u-in-het-buitenland-woont

Het online afsprakensysteem van de ambassade is ook gedurende de zomerperiode geopend voor het reserveren van afspraken op diverse momenten gedurende de week. Mocht uw reisdocument inmiddels verlopen zijn, of binnenkort verlopen, dan heeft dat in principe geen gevolgen voor het aanvragen van een nieuw document.

Reisadvies van/naar Nederland/Finland
De ambassade ontvangt nog steeds veel vragen over reizen van/naar Finland en de mogelijkheden en onmogelijkheden. We proberen iedereen zo goed mogelijk te voorzien van antwoorden. De situatie veranderd voortdurend. Het is belangrijk te weten dat de ambassade niet de partij is die beslist of iemand wel of niet mag reizen en het land in kan/mag. De ambassade volgt de adviezen en instructies van de (lokale) overheden.

 

Reizen van Finland is inmiddels makkelijker geworden; een negatieve testuitslag en zelfquarantaine zijn niet meer nodig omdat Finland op de lijst van ‘veilige landen’ staat.

 

Reizen van Nederland naar Finland is nog wel aan allerlei restricties gebonden.

 

Belangrijke bronnen:
> De Finse grenswacht: https://www.raja.fi/en
> THL (Finnish institute for health and welfare): https://thl.fi/en/web/infectious-diseases-and-vaccinations/what-s-new/coronavirus-covid-19-latest-updates/travel-and-the-coronavirus-pandemic
> Nederlandse overheid: https://www.nederlandenu.nl/reizen-en-wonen/visa-voor-nederland/qas-voor-inreizen-in-nederland

 

Wisseling van de wacht

Deze zomer nemen we afscheid van ambassadeur Desiree Kopmels. Wegens familieomstandigheden komt er helaas, veel eerder dan gepland, een einde aan haar plaatsing in Helsinki. Na ruim anderhalf jaar in Finland zal zij worden opgevolgd door Govert Jan Bijl de Vroe. Hij is op dit moment ambassadeur in Riga in Letland.

 

Koningsdag
Het is alweer even geleden: Koningsdag. Helaas was het niet mogelijk om ‘in het echt’ bij elkaar te komen. Gelukkig organiseerde de Nederlandse vereniging een online Koningsdagviering. De ambassade was hier graag bij betrokken en heeft gezorgd voor de muzikale invulling. Voorafgaand aan Koningsdag werd in de residentie een klavecimbelconcert opgenomen. Het instrument werd bespeeld door Jasper Koekkoek. Jasper had ook het repertoire samengesteld. Tijdens de online Koningsdagviering werd het concert vertoond.

 

Daarnaast organiseerde de ambassade een kleurplaat-/tekeningwedstrijd voor Nederlandse kinderen in Finland. Het thema was Koningsdag/Nederland. Het was hartstikke leuk om zoveel mooie tekeningen te ontvangen. Alle kinderen kregen als beloning een lekkere Tony’s Chocolonely-chocoladereep opgestuurd!

 

Kopje koffie met de ambassadeur/ambassade

In mei organiseerden we ook de mogelijkheid om virtueel een kopje koffie te drinken met de ambassadeur/de ambassade. Het was leuk om op deze manier met Nederlanders in Finland bij te praten en te horen hoe het gaat. De kans is groot dat we dit concept nog eens herhalen!

 

Het is zomer!
De ontwikkelingen rondom corona gaan gelukkig in rap tempo de goede kant op. Desalniettemin zorgt het nog voor allerlei beperkingen. Waarschijnlijk plant u ook heel graag een bezoek aan Nederland. Gaat u deze zomer? Wacht u nog even? Hoopt u op bezoek van familie of vrienden uit Nederland? Iedereen maakt daarin zijn/haar eigen afwegingen en keuzes. Hoe dan ook; geniet van de zomer! Neem tijd om te relaxen, lekker buiten te zijn en te genieten van de natuur.

Een zomerse groet van het ambassadeteam.

Blijf op de hoogte
Blijf op de hoogte van (corona)nieuws gerelateerd aan Nederland/Finland en volg onze Facebook-pagina en/of Twitter. U leest er onder andere over activiteiten in Finland met een Nederlandse component op het gebied van cultuur, handel & innovatie en publieksdiplomatie.

Facebook: netherlandsembassyhelsinki
Twitter: @NLinFinland
Website: https://www.nederlandwereldwijd.nl/finland


Foto 1 bijschrift:
Koningsdagconcert in de residentie

Foto 2 bijschrift:
Koningsdagconcert, klavecimbel: Jasper Koekkoek