Nederlandse innovatie op het Upgraded Life Festival

Holland meeting point op Upgraded Life Festival

Het Upgraded Life Festival is een van de grotere evenementen waar de ambassade dit jaar aan deelneemt. Het is een gerenommeerd event op het gebied van innovatie in de zorg en welzijn. Er zijn veel start-ups uit de Noordse en Baltische regio en een gemengd publiek van start-ups, bedrijven, investeerders, professionals in de gezondheidszorg, academici en ecosysteem-partners. Onze ambassade was aanwezig met een ‘Holland meeting point’. Een Nederlandse delegatie van start-ups en verschillende sprekers waren aanwezig. Finland is immers een belangrijke speler in de groeiende health tech-sector en biedt Nederlandse bedrijven daarom mooie kansen. De avond voorafgaand aan het evenement organiseerde de ambassade een netwerkbijeenkomst in de residentie.

Op vakantie naar het buitenland?

Gaat u deze zomer naar het buitenland op vakantie? Vergeet dan niet de geldigheid van uw paspoort of identiteitskaart te controleren! Onze consulaire medewerkers zijn graag bereid om op afspraak uw reisdocument te verlengen. Via onze website kunt u hiervoor een afspraak maken. Het is belangrijk dat u de juiste documenten meebrengt. Op de website kunt u een persoonlijke checklist maken, zodat u ziet welke papieren u nodig heeft. Na de aanvraag duurt het ongeveer twee tot drie weken voordat het nieuwe reisdocument gereed is.

Website: https://www.nederlandwereldwijd.nl/landen/finland

Fietsparkeerplaats voor de ambassade.

Fietsparkeerplaats

Ook dit jaar heeft de ambassade weer een van de twee diplomatieke parkeerplaatsen voor de ingang van de ambassade ter beschikking gesteld aan de stad Helsinki voor het plaatsen van een fietsenrek. Het fietsenrek is oranje, heeft de vorm van een auto en het past precies op een autoparkeerplaats. Het biedt plaats aan circa 12 fietsen. Op deze manier laten we zien dat we fietsen promoten en stimuleren. Het is goed om te zien dat het fietsenrek elke dag goed gevuld is! Dus, mocht u langskomen voor het verlengen van uw reisdocument en u woont in de buurt, kom dan vooral met de fiets :-)!

Concerten van Nits

In mei bracht de populaire Nederlandse rockgroep Nits wederom een bezoek aan Finland. De laatste keer dat zij in Finland waren, was drie jaar geleden. Ze gaven concerten in Tampere, Helsinki en Turku. De band was vooral in de jaren 80 zeer populair. De groep had hits met nummers als Nescio, In The Dutch Mountains, Adieu, Sweet Bahnhof, en J.O.S. Days. De band heeft jarenlang op vele festivals in Finland gespeeld en ze hebben daardoor veel van Finland gezien. Ze hebben een flinke groep trouwe fans in Finland en dat bleek ook wel uit de goedgevulde zalen in Helsinki, Tampere en Turku.
Via de Facebook-pagina van de ambassade gaven we per concert/stad 2 gratis kaartjes weg!

Bezoek van Minister Ollongren
Tweet MinBZK > minister Ollongren

Op 15 en 16 mei bracht Kajsa Ollongren, de Nederlandse minister van Binnenlandse Zaken en Koninkrijksrelaties, en tevens viceminister-president, een bezoek aan Finland. Ze had diverse bilaterale gesprekken, onder andere met de Finse minister van Milieu, Energie en Wonen (Kimmo Tiilikainen), minister van Economische Zaken (Mika Lintilä) en minister van Binnenlandse Zaken (Kai Mykkänen). De gesprekken gingen over interne veiligheid, cybersecurity, koolstofarm bouw- en huisvestingsbeleid en cohesiebeleid. Daarnaast bracht ze een bezoek aan de wijk Kalasatama in Helsinki waar zij meer inhoudelijke informatie kreeg over het project ‘Smart Kalasatama’. Dit is het paradepaardje van de stad Helsinki op het gebied van slim verkeersbeheer, slimme verlichtingsoplossingen en slimme energie maar ook door de participatie van de inwoners van het gebied.

De ambassadeur en het ambassadeteam wensen jullie een fijne zomer!