Salla’s winter fascineerde op de Nederlandse televisie

Het toerisme van Salla was een hoofdkenmerk van het Nederlandse televisieprogramma voor toerisme op zondag, met de beste kijktijd en de herhaling op maandag. Al op zondag werd het door 230.000-kijkers bekeken programma voor de derde keer op zaterdag herhaald.

Het winterwonderland in Salla werd in de eerste week van januari beschreven door een tv-groep met 13 leden. Winter Wonderland is een Nederlands product ontworpen om toeristen naar Salla te lokken. De groep werd vergezeld door twee populaire tv-programma-hosts. Het programma bestond uit hondensleeën, sneeuwschoenwandelen en onderwatervissen. De groep fotografeerde ook sneeuwscooteren, Telemark skiën en rodelen bij Ruka. Jet Sol organiseerde het tv-tourprogramma als husky-dieren.

Nederlander Pascal Janssen (links) en Jamie
Schumacher bij Jet Sol, tv-presentator.

– Toen de honden begonnen te bewegen, vloog de hondenjas gewoon over je hoofd. Al snel bracht het team de passagiers naar het bos, waar je kon genieten van de besneeuwde natuur, vertelde hij in het programma.
Voor de derde keer in Nederland genieten Pascal Janssen en Jamie Schumacher, die Salla hebben bezocht, van het tv-programma. – Nu zien al onze vrienden wat we hebben meegemaakt in Salla. Volgens de andere gastheer van het tv-programma fascineerde Salla’s winter de kijkers op de Nederlandse televisie.

Tim Immers, de gastheer van het Nederlandse tv-tourprogramma, in Salla Ruuhitunturi (zonder muts).

Tim Immers was onder de indruk van de kracht van sneeuwscooters toen ze naar de top van Ruuhitunturi klommen. – Geweldige koude wereld. Ik heb 40-50 landen bezocht, maar nee ik heb niet zoiets gezien, zei hij in het programma. Hetzelfde standpunt werd ook uitgedrukt door Marjolijn en Arthur Glaser, die voor de Nederlanders een compleet vreemd telemark hadden voorgedaan, nadat zij een jaar geleden op Pyhä-Luosto hadden geskied.

Bart Braafhart, de Salla Tourist Coordinator, die de reis al enkele maanden organiseert, zegt dat de eerste reacties op het programma zeer positief waren. Het aantal bezoekers van de Winter Wonderland-website steeg vele malen. Braafhart heeft veel e-mail- en sms-berichten ontvangen van klanten, die in Salla waren geweest.

Courtesy: Lapin Kansa https://www.lapinkansa.fi/