Nieuws van de ambassade:

 

Graag houden wij u op de hoogte van nieuws en activiteiten van de Nederlandse ambassade in Finland.

 

Amsterdam – Helsinki

Begin april bracht een groep van bestuurders en zakenmensen uit de metropoolregio Amsterdam een bezoek aan Helsinki. Dit bezoek was al twee keer uitgesteld maar na een lange voorbereiding ging het dan toch eindelijk gebeuren. Op het programma stonden ​​onderwerpen als stedelijke ontwikkeling, start-ups, cybersecurity en klimaat. De groep bezocht onder meer het Amos Rex-museum en bibliotheek Oodi. Daarnaast waren er diverse bedrijfsbezoeken, waaronder aan het bedrijf F-Secure. Tevens werd de delegatie op het gemeentehuis ontvangen door burgemeester Juhani Vartiainen.

 

Burgemeester Vartiainen: “Cooperation with other pioneering cities is increasingly important during the post-pandemic recovery and reconstruction phase. The goal is to enable our city to grow in an ecologically, economically and socially sustainable manner. Helsinki wants to act as a pioneer in urban development but, on the other hand, also wants to learn from others. It is great that an innovative city like Amsterdam has chosen to visit Helsinki for this purpose.”

 

De Nederlandse delegatie stond onder leiding van de locoburgemeester van Amsterdam, Egbert de Vries.

 

Kunst en kaas of kaas en kunst?

Een ander evenement dat na diverse keren uitstel eindelijk kon plaatsvinden was een ledenbijeenkomst van de zogeheten Juustopöytä ry. Letterlijk vertaald: kaastafel associatie. Deze Finse vereniging is opgericht in 1978 en heeft 300 leden. Deze kaasliefhebbers promoten de ‘kaascultuur’. De bijeenkomst stond in het teken van Nederlandse kunst en kaas. De vereniging had een vriendelijk verzoek ingediend of het mogelijk was om dit evenement in de residentie van de Nederlandse ambassadeur te laten plaatsvinden. Dit thema behoort weliswaar niet tot de prioriteiten van de ambassade maar we proberen altijd open te staan voor nieuwe dingen. In dit specifieke geval stemden we er mee in om de residentie open te stellen voor deze bijeenkomst. Men had een presentatie voorbereid waarin diverse Nederlandse schilderijen aan bod kwamen en dan met name de rol van kaas in die schilderijen. Na de presentatie was het tijd om verschillende Hollandse kazen te proeven!

 

Bezoek aan Vaasa en Rovaniemi
Het is alweer even geleden maar in maart bracht de ambassadeur een bezoek aan Vaasa en Rovaniemi. In Vaasa nam hij deel aan de Vaasa Energy Week, een meerdaags evenement op het gebied van energie, waar hij sprak tijdens de openingsceremonie. Het evenement bood inspirerende presentaties en netwerkmogelijkheden over enkele van de meest actuele onderwerpen van dit moment: de energietransitie, circulaire economie en duurzame batterijen. Samenwerking op het gebied van duurzame energie en de groene transitie is meer dan ooit nodig.

 

Vanuit Vaasa ging de treinrit verder naar Rovaniemi. Daar bracht hij een bezoek aan onder andere het Arctisch Centrum. De burgemeester van Rovaniemi ontving de ambassadeur in het Korundi Culture House. Daarnaast bezocht hij diverse bedrijven en het honorair consulaat.

 

Arctic Design Week in Rovaniemi

Tijdens het bezoek aan Rovaniemi vond ook de Arctic Design Week plaats waar een Nederlands tintje aan was toegevoegd. Marlou van der Cruijsen van het Nederlandse bedrijf Baltan Laboratories ging de dialoog aan rondom ‘reconnecting with nature’. Baltan Laboratories is een samenwerkingsplatform voor toekomstgericht denken dat kunst- en designonderzoek centraal stelt in z’n activiteiten. Productontwerper Simón Ballen Botero sprak over duurzaamheid en hoe we ons kunnen voorbereiden op nieuwe, nog onduidelijke uitdagingen. Simón is afgestudeerd aan de Design Academy in Eindhoven en woont deels in Amsterdam en deels in Colombia. Met zijn werk onderzoekt hij de immateriële relaties tussen objecten, mensen en lokale tradities.

 

Pop-upambassade in Rovaniemi

Ambassade-collega Irina reisde af naar Rovaniemi voor de ​​pop-upambassade. Nederlanders die in het noorden van Finland wonen hadden de mogelijkheid om daar hun reisdocument aan te vragen of te verlengen. Het was de eerste keer dat een zogenaamde pop-upambassade plaatsvond.

Ministers Ollongren en Hoekstra in Finland

Gedurende de afgelopen periode brachten twee Nederlandse ministers een bezoek aan Finland. Minister van Defensie, Kajsa Ollongren, ontmoette Antti Kaikkonen, de Finse minister van Defensie. Onderwerpen die besproken werden waren de veiligheidssituatie in Europe en de bilaterale en multilaterale defensiesamenwerking. Ook legde minister Ollongren een krans bij het graf van maarschalk en voormalig president Carl Gustaf Emil Mannerheim op de Hietaniemi-begraafplaats.

 

Minister van Buitenlandse Zaken, Wopke Hoekstra, sprak met Pekka Haavisto, de Finse minister van Buitenlandse Zaken. Aansluitend vond een persconferentie plaats. Tijdens het bliksembezoek aan Helsinki nam minister Hoekstra nog even de tijd voor een hele snelle kop koffie op de ambassade, waar hij in gesprek ging met het ambassadeteam.

 

Tijd voor de zomer!
Het drukke voorjaar is voorbijgevlogen. Desalniettemin duurde het wel erg lang voordat de natuur begon te groeien en te bloeien. De echte zomerse temperaturen laten nog even op zich wachten maar hopelijk wordt ons geduld beloond. De zomerperiode is vaak een prettige periode in Finland. Wel of geen mökki; het is fijn om buiten te zijn en om de lange dagen met licht goed te benutten.

Wij wensen je een fijne zomer!

Een vriendelijke groet van het ambassadeteam.

Blijf op de hoogte
Blijf op de hoogte van nieuws gerelateerd aan Nederland/Finland en volg onze Facebookpagina en/of Twitter. Je leest er onder andere over activiteiten in Finland met een Nederlandse component op het gebied van cultuur, handel & innovatie en publieksdiplomatie.

Facebook: netherlandsembassyhelsinki
Twitter: @NLinFinland
Website: https://www.nederlandwereldwijd.nl/finlandKunst- en cultuurbijeenkomst in de residentie, stilleven


Bliksembezoek van minister Hoekstra, groepsfoto ambassadeteam