Nieuws van de ambassade:

 

Graag houden wij je op de hoogte van nieuws en activiteiten van de Nederlandse ambassade in Finland.

Hoe registreer ik me als kiezer buiten Nederland?

Nederlanders die in het buitenland wonen kunnen in maart 2023 stemmen voor een nieuwe verkiezing: de verkiezing voor het kiescollege niet-ingezetenen voor de Eerste Kamer.

Hiermee krijgen kiezers in het buitenland een indirecte stem voor de Eerste Kamer. Om te kunnen stemmen, moet je je wel eerst registreren. Doe dit voor voor 1 februari 2023.

Ga voor meer informatie naar:

 

Auto op zonne-energie?

Het Nederlandse bedrijf Lightyear is gestart met de productie van de Lightyear 0: ’s werelds eerste elektrische auto op zonne-energie. De productie van het voertuig vindt plaats in de fabriek van Valmet Automotive in Uusikaupunki in Finland. Het bedrijf wil 1 auto per week produceren en die productie geleidelijk opvoeren in het eerste kwartaal van 2023.

 

Lightyear is een van de toonaangevende ondernemingen op het gebied van zonneauto’s. Het bedrijf is gevestigd op de in 2016 opgerichte Automotive Campus in Helmond die geregeld in het nieuws kwam door de wijze van denken over duurzame mobiliteit. Het concept van Lightyear draait om een sterk systeem van zonnepanelen, in combinatie met een aandrijving op groene energie. Zo moet de afhankelijkheid van het elektriciteitsnet worden verminderd.

 

De start van de productie in de Valmet-fabriek was een gedenkwaardig moment en er werd een feestelijke happening georganiseerd. Naast vele media was ook de ambassadeur hierbij aanwezig. Voor de 30-jarige CEO van Lighyear, Lex Hoefsloot, was het een droom die uitkwam. “For us this moment is a historical one because it’s the start of something much bigger”.

Felicitaties op Finse onafhankelijkheidsdag

Op 6 december vierde Finland 105 jaar onafhankelijkheid. Ambassadeur Bijl de Vroe heeft namens Nederland het zgn. ‘Golden Book’ getekend in het presidentieel paleis. De ambassadeur en zijn vrouw Loes waren vereerd met de uitnodiging om in de avond de ‘Linnan juhlat’ bij te wonen. Daar hebben zij de felicitaties persoonlijk aan president Niinistö en zijn vrouw Jenny Haukio overgebracht.  Wellicht heb je hen op de televisie voorbij zien komen?

‘Use the Residence’-evenementen

Sinds enkele jaren hebben we het concept ‘Use the Residence’. De naam zegt het al: gebruik de residentie. We bieden bedrijven de mogelijkheid om de residentie te gebruiken voor bijvoorbeeld het lanceren van een nieuw product, het uitnodigen van nieuwe en/of bestaande klanten of een seminar. Bij dit concept hoeft het bedrijf geen huur te betalen voor het gebruik van de residentie. De organiserende partij draagt zelf zorg voor de catering en de organisatie van het event, uiteraard in nauwe samenspraak met de ambassade.

 

In november vond er een event plaats georganiseerd door ABN AMRO die hun klanten en relaties in Finland hadden uitgenodigd voor een informatieve sessie gevolgd door een borrel. Het was de derde keer dat ABN AMRO een dergelijk event in de residentie organiseerde. Het lijkt er sterk op dat het een traditie is geworden.

 

Begin december was het huis gevuld met klanten en relaties van KLM. KLM opende een nieuwe vliegroute van Rovaniemi naar Amsterdam. Om de opening van deze route te vieren, hadden zij gasten uitgenodigd voor een feestelijke lunch. Informatie over de nieuwe vliegroute: https://nieuws.klm.com/klm-voegt-rovaniemi-finland-toe-aan-europees-netwerk/

Grootste NL-delegatie ooit op Slush
Slush is een van de meest toonaangevende start-up- en technologie-evenementen ter wereld en het vond plaats in Helsinki op 17 & 18 november. Slush verbindt start-up- en techtalent met investeerders, bedrijven en de media. Het evenement werd voor de 15e keer georganiseerd. Nederland was vertegenwoordigd met een mooie NL-lounge. De lounge fungeerde als thuisbasis voor de Nederlandse delegatie bestaande uit start-ups en diverse vertegenwoordigers van het Nederlandse start-upecosysteem, zoals investeerders, accelerators, incubators en de Nederlandse overheid om kennis te delen en hun netwerk te vergroten. Ook Prins Constantijn was van de partij vanuit zijn rol als Special Envoy bij Techleap.nl.

In totaal waren er meer dan 70 Nederlandse start-ups en de Nederlandse delegatie telde zo’n 180 personen. Dit was de grootste Nederlandse delegatie op Slush ooit. Ze vertegenwoordigden de beste technologische oplossingen die Nederland te bieden heeft op terreinen als AI, VR, FinTech, mobiliteit, e-commerce en IoT. Vele ontmoetingen, nieuwe contacten, inspirerende thema’s en sprekers plus een fantastische sfeer zorgden voor zakelijke kansen, inspiratie en samenwerking.

Fijne feestdagen!
De feestdagen staan weer voor de deur. Dit jaar eindelijk weer zonder reisrestricties. Wellicht dat je na lange tijd weer eens op bezoek gaat bij familie in Nederland. Of misschien komt de familie uit Nederland wel naar Finland. Of je brengt de feestdagen door op een andere manier. Op welke manier je de dagen ook doorbrengt, hopelijk brengen de dagen gezelligheid en kun je tevreden terugkijken op het afgelopen jaar.

De winter is in ieder geval al begonnen; frisse temperaturen en een wit landschap. Hopelijk zijn er mogelijkheden om de stookkosten enigszins onder controle te houden. Zorg voor voldoende buitenlucht en beweging, trek een laagje extra aan en blijf lekker warm! Namens de ambassadeur en het hele ambassadeteam wensen wij je fijne feestdagen en het allerbeste voor het nieuwe jaar!

Blijf op de hoogte
Blijf op de hoogte van nieuws gerelateerd aan Nederland/Finland en volg onze Facebook-pagina en/of Twitter. Je leest er onder andere over activiteiten in Finland met een Nederlandse component op het gebied van cultuur, handel & innovatie en publieksdiplomatie.

Facebook: netherlandsembassyhelsinki
Twitter: @NLinFinland
Website: https://www.nederlandwereldwijd.nl/finlandAmbassadeur Bijl de Vroe wenst President Niinistö ‘Hyvää itsenäisyyspäivää’


NL Lounge op Slush


Kerstgroeten van het ambassadeteam


Registreren voor verkiezingen


Lightyear-zonneauto bij de residentie