Nieuws van de ambassade:

 

Graag houden wij u op de hoogte van nieuws en activiteiten van de Nederlandse ambassade in Finland.

Verkiezingen Eerste Kamer

In maart konden ook Nederlanders die in het buitenland wonen stemmen voor de Eerste Kamer.  Het betrof de verkiezing voor het kiescollege niet-ingezetenen voor de Eerste Kamer waarmee kiezers in het buitenland een indirecte stem krijgen voor de Eerste Kamer. Om te kunnen stemmen, had je je vooraf moeten registreren. Wil je alvast voor een volgende verkiezing registreren, kijk dan hier voor meer informatie voor stemmen vanuit het buitenland: https://www.nederlandwereldwijd.nl/stemmen-buitenland.

 

Nederlandse deelname aan Lux Helsinki

Lux Helsinki is een jaarlijks lichtfestival in Helsinki dat altijd begin januari plaatsvindt. Dit jaar waren we verheugd om te vernemen dat er ook een Nederlandse installatie te zien was. Het was een installatie van Hypar Collective genaamd ‘Piece by piece!’ Hypar Collective is een groep van 12 jonge creatievelingen met een passie voor interactief licht. Zij studeren, of hebben gestudeerd, aan de technische universiteit in Eindhoven.

Nieuwe uitgave van het Villa Kleineh-boek, de residentie

We hebben een reprint gemaakt van het originele boek over Villa Kleineh, de residentie van de Nederlandse ambassadeur in Finland. Hierbij delen wij het voorwoord van het boek dat geschreven is door de huidige ambassadeur.

Voorwoord:

Het is twintig jaar geleden dat ambassadeur Jacobus van der Velden het voorwoord schreef bij de eerste editie van dit boek. Hij was de eerste Nederlandse ambassadeur in Finland die, zoals hij het zelf terecht omschreef, het voorrecht had om Villa Kleineh te bewonen en er Finse, Nederlandse en andere gasten te verwelkomen. Dat was kort na de succesvolle renovatie van dit markante, historische pand.

 

We kunnen vaststellen dat Villa Kleineh als residentie van de Nederlandse ambassadeur in Finland in de afgelopen twintig jaar aan haar doel heeft beantwoord: een ontmoetingsplaats te zijn voor Finnen en Nederlanders op een aansprekende locatie in de stad, in een historische omgeving die een bezoek voor de meeste gasten tot een bijzondere ervaring maakt. Een ervaring waar mensen met plezier aan terugdenken. Villa Kleineh is het decor geweest van talloze ontmoetingen op allerlei verschillende manieren: van recepties en diners tot seminars en presentaties. En elke keer bleek weer hoe graag mensen hier te gast zijn en hoe bijzonder ze deze plek vinden.

 

Het was voor het team van de Nederlandse ambassade in Helsinki reden genoeg om te besluiten het boek uit 2001 opnieuw te laten drukken, met toevoeging van foto’s van het huidige interieur van het huis. Daarop ziet u onder meer bijzondere wandkunst van de Nederlandse kunstenares Claudy Jongstra, die van de wol van haar eigen schapen in een duurzaam creatief proces prachtige vilt- en weefwerken maakt.

 

Wij verwachten dat het ook in de komende jaren in een behoefte zal voorzien. Het is een uitgave over het verleden, maar met het oog op de toekomst. Want binnen deze historische muren gaan de gesprekken nu over de thema’s van vandaag en morgen: de ‘groene transitie’ in Finland en Nederland en hoe we elkaar daarbij kunnen helpen, over digitalisering, over waterstof. Maar ook over de toekomst van Europa en hoe we het beste kunnen inspelen op toekomstige uitdagingen op het gebied van vrede en veiligheid. En op al die terreinen werken Finnen en Nederlanders nauw samen in een sfeer van vriendschap en wederzijds begrip. We voelen ons thuis bij elkaar.

Als u na uw bezoek benieuwd bent naar de historische achtergrond van het monument waar u net geweest bent, dan wens ik u met deze nieuwe oude uitgave veel leesplezier. Geniet van een korte tijdreis dicht bij het hart van het moderne Helsinki!

Govert Jan Bijl de Vroe

Ambassadeur van het Koninkrijk der Nederlanden in Finland

 

De komende periode …

De komende maanden staan er veel inkomende bezoeken op de planning van de ambassade. Dit varieert van kleinere delegaties die Finland bezoeken in het kader van specifieke onderwerpen, zoals bijvoorbeeld veiligheid, EU, NATO-lidmaatschap, cyberbeveiliging en de energietransitie tot grotere delegaties die geleid worden door een minister of staatssecretaris. Vaak is de ambassade betrokken bij de inhoudelijke voorbereiding, de planning en de logistiek.

Van winter naar voorjaar?
Vooralsnog is het nog volop winter met frisse temperaturen en een wit landschap. Toch staat ook het voorjaar alweer voor de deur. Wat zou het fijn zijn weer wat kleur en bloemen in de tuin! 😊 Tot die tijd: geniet van het winterse weer en droom alvast over de aanstaande lente/zomerperiode.

Blijf op de hoogte
Blijf op de hoogte van nieuws gerelateerd aan Nederland/Finland en volg onze Facebookpagina en/of Twitter. U leest er onder andere over activiteiten in Finland met een Nederlandse component op het gebied van cultuur, handel & innovatie en publieksdiplomatie.

Facebook: netherlandsembassyhelsinki
Twitter: @NLinFinland
Website: https://www.nederlandwereldwijd.nl/finland

 

 

 

Lichtfestival Lux Helsinki – Hypar CollectiveNieuwe uitgave van Villa Kleineh Boek


Verkiezing