Graag houden wij je op de hoogte van nieuws en activiteiten van de Nederlandse ambassade in Finland.

Diverse bezoeken
De afgelopen maanden werd de residentie veelvuldig gebruikt voor diverse bezoeken. Een van de evenementen was volgens het zogenaamde ‘Use-the-Residence’-concept, waarbij ABN AMRO hun lokale Finse klanten uitgenodigd had voor een gezellig en leerzaam samenzijn in de residentie. Een ander bezoek was van Finse en internationale studenten die Nederlands studeren aan de Universiteit van Helsinki. Onze stagiair Irene had dit bezoek gecoördineerd en het was leuk om ervaringen over Helsinki, Finland en Nederland met elkaar uit te wisselen. Ook bracht een delegatie jonge beleidsmakers van het ministerie van Volksgezondheid, Welzijn en Sport een bezoek aan Finland. Het was een studiereis waarin verschillende aspecten van de Finse gezondheidszorg aan bod kwamen. Het hoofdthema was ’toegankelijke zorg’ en het vormde een goede gelegenheid voor het uitwisselen van kennis en ervaring en het vergelijken van de situatie in beide landen. Organisaties die zij bezochten waren onder andere MIELI, Suomen Mielenterveys ry, de stad Helsinki, Findata en het Finse ministerie van Sociale Zaken en Volksgezondheid. Ook werd de groep ontvangen op de residentie, waar zij een briefing over Finland kregen van ambassadeur Bijl de Vroe.
Nederland goed vertegenwoordigd op Slush
Vorig jaar was het al de grootste Nederlandse vertegenwoordiging ooit op Slush, maar dit jaar konden we dit opnieuw zeggen. Slush is een van de meest toonaangevende start-up- en technologie evenementen ter wereld en vond plaats in Helsinki op 30 november en 1 december. Slush verbindt start-up- en techtalent met investeerders, bedrijven en de media. Het evenement werd voor de 16e keer georganiseerd. Nederland was vertegenwoordigd met een mooie NL-lounge. De lounge fungeerde als thuisbasis voor de Nederlandse delegatie bestaande uit start-ups en vertegenwoordigers van het Nederlandse start-upecosysteem, zoals investeerders, accelerators, incubators en de Nederlandse overheid, om kennis te delen en hun netwerk te vergroten. Dit jaar waren ook vele regio’s en steden vertegenwoordigd, zoals: Friesland, Groningen, Amsterdam, Rotterdam, Brabant en Utrecht. Ook Prins Constantijn was van de partij vanuit zijn rol als Startup Envoy bij Techleap.

In totaal waren er meer dan 80 Nederlandse start-ups en de Nederlandse delegatie telde ruim 200 personen. Dit was de grootste Nederlandse delegatie op Slush ooit. Ze vertegenwoordigden de beste technologische oplossingen die Nederland te bieden heeft op terreinen als AI, sustainability, mobiliteit, e-commerce en SAAS. Vele ontmoetingen, nieuwe contacten, inspirerende thema’s en sprekers plus een fantastische sfeer zorgden voor zakelijke kansen en deals, inspiratie en samenwerking. In de vrije uurtjes werd gretig gebruikt gemaakt van wat Finland te bieden heeft: wandelen/hardlopen in de sneeuw, karaoke en sauna’s en dompelbaden.

Belangrijke thema’s
De ambassade is actief op het gebied van vele onderwerpen. Qua handel en innovatie zijn de belangrijkste onderwerpen momenteel groene energie, waaronder waterstof en windenergie. Daarnaast vinden er veel ontwikkelingen en activiteiten plaats op het gebied van circulaire economie.

Ambassadeur Bijl de Vroe bracht in oktober een bezoek aan de ‘WindMeetsGas’-conferentie in Groningen. Het was een indrukwekkend programma met goede discussies en inspirerende voorbeelden van de Europese energietransitie in de praktijk, in Nederland en daarbuiten. De Noordse landen namen actief deel, inclusief Finland.

Collega’s van de ambassade namen deel aan de ‘Construction Goes Circular’-conferentie in Lahti.
200 deelnemers uit Finland en het buitenland kwamen bijeen om te horen over de huidige stand van zaken op het gebied van circulair bouwen in de Scandinavische landen, nieuwe ontwikkelingen en casestudies. Daarnaast organiseerden we een webinar op het gebied van circulair bouwen: ‘A Circular Future for Urban Areas’!

Prettige feestdagen!
En toen was het alweer december! Het voelt alsof het jaar voorbij is gevlogen. Hopelijk bieden de komende feestdagen de gelegenheid om tijd door te brengen met vrienden en/of familie, maar ook om een beetje tot rust te komen en de batterij op te laden. Namens de ambassadeur en het hele ambassadeteam wensen wij je fijne feestdagen en het allerbeste voor het nieuwe jaar!

Blijf op de hoogte
Blijf op de hoogte van nieuws gerelateerd aan Nederland/Finland en volg onze socialemediakanalen. U leest er onder andere over activiteiten in Finland met een Nederlandse component op het gebied van cultuur, handel & innovatie en publieksdiplomatie.

Facebook: netherlandsembassyhelsinki
Twitter: @NLinFinland
LinkedIn: embassy of the kingdom of the netherlands in finland
Website: https://www.nederlandwereldwijd.nl/finland

 

Studiebezoek van JongVWS

De residentie in winter wonderland-sfeer tijdens het Slush Kick-off event

 

Drukte in de NL-lounge op Slush