Graag houden wij u op de hoogte van nieuws en activiteiten van de Nederlandse ambassade in Finland.

World Press Photo tentoonstelling
Van 18 augustus tot 7 september was we­derom de World Press Photo-tentoonstelling te zien in Sanomatalo naast het centraal station in Helsinki. Het was inmiddels al de 9e keer dat de tentoonstelling in Helsinki te zien was.

World Press Photo organiseert jaarlijks ‘s werelds grootste en meest prestigieuze fotografiewedstrijd. Na de wedstrijd worden de foto’s bijeengebracht in een reizende expositie die door meer dan één miljoen mensen in 35 landen wordt bekeken. De World Press Photo-organisatie is opgericht in 1955 en zetelt in Am­sterdam.

 

Verkiezingen Tweede Kamer
Op 22 november a.s. zijn de verkiezingen voor de Tweede Kamer. Nederlanders in het buitenland kunnen ook stemmen. Hiervoor moet u zich registreren bij de gemeente Den Haag. U registreert zich eenvoudig met het formulier op de website. De documenten waarmee u kunt stemmen krijgt u dan automatisch toegestuurd. Kiezers buiten Nederland kunnen stemmen voor de verkiezing van de leden van de Tweede Kamer, het Europees Parlement en het kiescollege niet-ingezetenen voor de Eerste Kamer.

Wilt u stemmen voor de Tweede Kamerverkiezing van 22 november 2023? Dan moet uw volledige aanvraag, ondertekend en met een kopie van het geldige Nederlandse identiteitsdocument uiterlijk woensdag 11 oktober 23.59 uur (Nederlandse tijd) ontvangen zijn door de gemeente Den Haag.

Lees er hier meer over:
https://www.nederlandwereldwijd.nl/stemmen-buitenland
https://www.denhaag.nl/nl/in-de-stad/nieuws/stemmen-voor-de-tweede-kamer-op-22-november-2023.htm

Deelname aan Helsinki Pride Parade & Helsinki Film Week

Tijdens de Helsinki Pride Week hing de regenboogvlag uit bij de ambassade. Als afsluiting van de Pride-maand die de gehele maand juni duurde, vond de ‘Pride Parade’ plaats. Diverse ambassades bundelden hun krachten en liepen samen mee om het belang van gelijke rechten uit te dragen. Iedereen moet zichzelf kunnen en mogen zijn. Wie je ook bent of van wie je ook houdt. Daarom bevordert Nederland gelijke rechten van LGBTQI+ wereldwijd.

 

Daarnaast werd er dit jaar tijdens de Helsinki Pride Week een Pride Film Week georganiseerd. De ambassade had Nederlandse filmmaker Sebastiaan Kes uitgenodigd en hij was aanwezig bij de vertoning van de film ‘Monument van Trots’. Beschrijving van de film: Op 5 september 1987 werd in Amsterdam een imposant monument onthuld ‘om homoseksuele mannen en vrouwen te inspireren en te steunen in hun strijd tegen ontkenning, onderdrukking en discriminatie’. Dertig jaar later maakte Sebastiaan Kes een documentaire over dit homomonument. De film schetst een beeld van de emancipatiestrijd van de LHBTQI+-gemeenschap door de jaren heen. Historische beelden van evenementen bij het homomonument vertellen het verhaal van de roze revolutie in Nederland. Activisten en historici voeren het woord, waarbij steeds de parallel tussen het heden en verleden centraal staat.

Herfst op komst …

Het weer is wisselend. Soms zit er nog een zomerse dag tussen maar we gaan meer en meer richting de herfst. Het wordt al vroeger donker en waarschijnlijk hebben velen van jullie de kaarsen alweer tevoorschijn gehaald. Elk seizoen heeft zo z’n voor- en nadelen zullen we maar zeggen.

 

Maak er een mooi nieuw seizoen van!

 

Een vriendelijke groet van het ambassadeteam.

Blijf op de hoogte
Blijf op de hoogte van nieuws gerelateerd aan Nederland/Finland en volg onze socialemediakanalen. U leest er onder andere over activiteiten in Finland met een Nederlandse component op het gebied van cultuur, handel & innovatie en publieksdiplomatie.

Facebook: netherlandsembassyhelsinki
Twitter: @NLinFinland

LinkedIn: embassy of the kingdom of the netherlands in finland
Website: https://www.nederlandwereldwijd.nl/finland

 Deelname aan de Helsinki Pride Parade