Het is weer december, de donkerste tijd van het jaar in Finland. Een tijd waarin we (bijna) allemaal uitkijken naar de kerst en zin hebben in de bijbehorende winterse lekkernijen. Persoonlijk maak ik dit recept graag met midzomer, maar eigenlijk is deze brownie perfect om er ‘s avonds tijdens een van deze donkere dagen, met een kop thee op de bank, van te genieten terwijl je je favoriete serie kijkt.

Ingrediënten:
Brownie bodem
175 g boter op kamertemperatuur
175 g pure kookchocolade
4 eieren
4,5 dl witte basterdsuiker
2 tl vanillesuiker
3 dl bakmeel (niet zelfrijzend)
1 el bakpoeder
1 dl cacaopoeder
1 dl melk
Salted caramel glaze
2 dl donkere basterdsuiker
2 dl slagroom
25 g boter
½ tl zeezout
Extra
Maldon zoutflakes naar smaak

Instructies
Verhit de oven voor op 175 graden en bereid tegelijkertijd de brownielaag. Smelt de boter en de chocolade samen op een lage temperatuur in een pan met dubbele bodem (of in de magnetron). Voeg dan de andere ingrediënten toe en meng deze goed samen tot een mooi deeg. Spreid het deeg uit over een bakplaat of -vorm (ongeveer 1,5 cm dikte) met daaronder bakpapier. Bak de brownie in de oven in ongeveer 30 minuten gaar.
Bereid vervolgens de laag salted caramel: Kook de suiker en de slagroom ongeveer 20-22 minuten. Zorg dat je het mengsel constant roert! Als de caramel de juiste consistentie bereikt heeft, laat het dan een beetje afkoelen (een paar minuten). Voeg daarna de boter en het zout aan de caramel toe. Daarna kun je het mengsel over de brownie uitspreiden.
Strooi tot slot voorzichtig wat zoutflakes over het geheel heen en laat de brownie goed afkoelen voordat je hem snijdt. De brownie kan in de koelkast bewaard worden.

Sanne Peltosaari