Vol verwachting

Afgelopen november was er wederom het jaarlijkse Slush-event in de Messukeskus in Pasila. Voor dit en voorafgaand hieraan hebben de alumniverenigingen van de vier technische universiteiten in NL, te weten uit Delft, Eindhoven, Twente en Wageningen, verenigd hun start-ups in de spotlights gezet. In nauwe samenwerking met de ambassade werd dit een daverend succes. Behalve het gezellige samenkomen en netwerken vielen vooral de bevlogenheid, inventiviteit en de wil een duurzame bijdrage te leveren aan de toekomst van ons allen op. Hun enthousiasme was bijzonder aanstekelijk en zeer welkom in deze tijden van onzekerheid en neerslachtigheid.

© TU Delft Alumni relations, Anouk Dijkstal, Alumni Engagement Manager

Een bijkomend leuk weetje was ook dat er ruim 900 alumni van de 4 universiteiten in Finland woonachtig zijn. Hiertoe behoren ook onder andere Finnen die een uitwisselingsprogramma hebben gedaan op een van de universiteiten, maar desalniettemin best een behoorlijk aantal in vergelijking tot de ruim 1500 Nederlanders woonachtig in Finland.

 

Begin december bracht zelfs de Sint een bezoek aan Finland en deed hij meerdere locaties aan in de verschillende regio’s van onze Nederlandse scholen en vereniging. In Tampere zijn er ook vergevorderde plannen een school op te zetten. Vol verwachting klopte menig kinderhart en de Sint lukte het voor eenieder een mooi cadeau mee te brengen. Zeer content en de maagjes gevuld met pepernoten dook iedereen nadien de frisse Finse winter in.

Op het moment van schrijven, het kan snel verkeren, is menig voetbalhart in vol verwachting van een goed resultaat om eens een keer met voetbal wereldkampioen worden. René Kromhof heeft samen met Peter Walch zijn café SalamaNation omgebouwd tot een heus Holland House en de eerste vier wedstrijden zijn al succesvol gevierd. Over de kwaliteit van het voetbal laat ik me niet uit. Bij het lezen weten we al hoe dit verhaal tot een einde is gebracht.

© Salamanation, Eerikinkatu 5, foto: René Kromhof

Ook vol verwachting zijn maar liefst 54 Nederlanders, die de tocht naar Inari gaan maken of ons zullen opwachten aldaar voor de aanstaande lustrumviering. Behalve veel gezelligheid en een mooie trip hopen velen van ons toch eindelijk het Noorderlicht in al zijn glorie en kleuren te mogen aanschouwen. In ieder geval zullen we met mooie verhalen terugkomen om vervolgens zondag de 29e januari de nieuwjaarsborrel in Villa Kivi, Helsinki, te vieren.

 

Namens het bestuur wensen we iedereen hele fijne feestdagen en hopelijk tot snel in het nieuwe jaar bij de nieuwjaarsborrel of andere activiteiten. Bovenal een goede gezondheid aan eenieder en laat ons niet vergeten om elkaar te geven.

Vriendelijke groet,

Guido