Ruska

De zomer duurde lang, maar was eind augustus ook in een keer echt helemaal voorbij. Mooie voortekenen dus voor een kleurrijke ruska.

Komende herfst staat ook weer het Leidens Ontzet voor de deur. Zondag 2 oktober hebben wij het volgende programma:

  • 15:00 Presentatie door Ata Bos met als titel: “Vijf mythes over eenzaamheid en het belang van een hechte gemeenschap”. Ata heeft hier via haar werk heel veel ervaring en kennis over. Zeker nu post-corona meer dan interessant.
  • 16:00 ALV inclusief bespreking van de aanstaande lustrumreis naar Lapland
  • 17:30 Leidens Ontzet met traditioneel weer hutspot, haringen, borrel en vele andere hapjes en drankjes.

De locatie is wederom de Espoon VPK (feestzaal van de vrijwillige brandweer), Itäinen Jokitie te Espoo (Espoon Keskus). Er zal ook een teams-link rondgestuurd worden.

Sabine Van Roten heeft aangegeven dat zij onder andere de zorg voor haar 2 kleine kinderen niet meer kan combineren met de taken voor het bestuur en wil derhalve graag een stapje terugdoen. In haar plaats hebben we Monique Funk bereid gevonden tussentijds al in het bestuur in te stappen.

Voor de ALV zijn er hiernaast nog twee aspecten die we graag in het bijzonder willen bespreken. Afgelopen lente waren we eindelijk van alle corona-restricties af, hadden we mooie Koningsdagvieringen en hebben we tijdens de zomer een klimbos en na de zomer kajakken in Nuuksio georganiseerd. Dit speciaal ook voor de jeugdigen onder ons. Helaas bleek er bijzonder weinig animo en zijn allebei de activiteiten afgelast. Ook over het Noorderlicht willen we van gedachten wisselen of het nog op deze manier veel gelezen wordt en zo nee, hoe daar een draai aan te geven.

Gelukkig is er wel gefietst, gewandeld en veel geborreld tot in de late uurtjes. Vele nieuwe gezichten ook en met een grote groep telkens aanwezig. Dit houden we er zeker in. Verder kijken er velen uit naar de Lapland-reis. We hebben 54 aanmeldingen, dus het gaat een hele mooie roadtrip worden. Hierover ook natuurlijk veel meer komende 2 oktober.

Tot hopelijk binnenkort allemaal,

Guido Nuijten