In diverse steden in Finland komt de Sint en zijn pieten dit jaar weer langs. Kijk hieronder voor meer informatie voor de feesten in Jyväskylä, Tampere en Uusimaa.

Sinterklaas komt 30 november naar Jyväskylä!

Beste allemaal,

De dagen worden weer korter, en de nachten langer. Dit betekent dat het ook niet heel lang meer duurt voor het tijd is voor het Sinterklaasfeest. Gelukkig heeft Sint ons laten weten dat hij ook dit jaar weer naar Jyväskylä zal komen en wel op zaterdag 30 november. De locatie is wederom  het Multicultureel Centrum Gloria  (Matarankatu 6, Jyväskylä).  Jullie worden om 15.30 uur verwacht en het feest zal, inclusief eten, tot 19.00 uur duren.

Als jullie van plan zijn te komen, email dan vóór 15 november naar: jyvaskyla@nederlandsevereniging.fi . Vermeld, met hoeveel personen (volwassenen en kinderen) jullie komen, en eventuele allergiën/diëten!

Dit jaar hopen we weer live muziek te hebben! Mocht je ook mee willen spelen met de ‘band’. Laat dat even weten, dan krijg je de bladmuziek per email, zodat je thuis alvast kunt oefenen. Het is handig als je de dag zelf wat eerder kunt komen, zodat de ‘band’ ook nog samen kan oefenen (±14.45).

Wanneer je kind een cadeautje krijgt van de Sint, zou je dan ook een stukje over je kind kunnen schrijven (vóór 15 november) met daarin wat bijzonderheden over het afgelopen jaar, hobbies, etc., zodat de goedheiligman wat inhoud in zijn grote boek heeft. Ook dit kan gestuurd worden naar jyvaskyla@nederlandsevereniging.fi . Het is de bedoeling dat de ouders zelf voor het cadeautje voor hun kind(eren) zorgen; Sint en Piet zullen deze dan uitdelen. Net als vorig jaar pakken we de cadeautjes uit als iedereen aan de beurt is geweest.

Om de kosten te dekken vragen wij een bijdrage van €5,00 per volwassen persoon, en €2,50 voor kinderen vanaf 4 jaar. (Gezins)leden van de Nederlandse Vereniging betalen  €2,50 per persoon en hun kinderen zijn gratis. De Nederlandse Vereniging betaalt een deel van de kosten voor deze avond.

Voor de avond zelf zijn wij nog op zoek naar een paar handen die willen meehelpen met het voorbereiden van de hapjes, het zetten van koffie, etc. (vanaf 14.00 uur), en een aantal handen die zouden willen helpen met het opruimen na afloop (tot uiterlijk 21.00 uur). Laat even weten of je bereid bent iets eerder te komen, of iets langer te blijven om te helpen.

Wij hebben er in elk geval al veel zin in, hopelijk jullie ook.

Hartelijke groeten, Jelmer en Joanneke (044-9461655 )

Sinterklaasviering in Uusimaa op  30 november

Nu de dagen weer koud en donker worden komt ook het Sinterklaasfeest weer naderbij! Op ZATERDAG 30 November komt De Sint samen met zijn Pieten naar het Uusi Paviljonki (Nya Paviljongen) aan de Läntinen Koulupolku 3 in Kauniainen.

Om de dag goed te laten verlopen – want De Sint heeft het druk rond deze tijd – heeft hij ons een paar puntjes van aandacht meegegeven:

  • De viering wordt georganiseerd door de Nederlandse school in Finland, in samenwerking met de Nederlandse vereniging in Finland.
  • Om 10:45 start de audiëntie. Het gebouw is open vanaf 10:15. De Sint zou het erg waarderen dat iedereen er is als hij zijn audiëntie begint.over de locatie (Uusi Paviljonki) is meer te vinden via de website http://www.kauniainen.fi/uusipaviljonki
  • Voor de ouders: zoals gebruikelijk nemen jullie voor de kinderen een kado mee dat bij de garderobe verdekt kan worden afgegeven (NAAM NIET VERGETEN). Richtprijs voor het kado is rond de 20€
  • Bezoek de website van Sinterklaas: http://www.sinterklaas.nl en volg het Sinterklaasjournaal: https://sinterklaasjournaal.ntr.nl/#/home
  • We zijn nog op zoek naar vrijwiligers om te helpen bij het aannemen en uitdelen van de pakjes. Ben je beschikbaar, neem contact met ons op via sinterklaas.ntcfinland@gmail.com
  • Wilt u de jaarlijkse Sinterklaasviering in Finland ondersteunen? Uw vrijwillige bijdrage is welkom tijdens de viering zelf of op rekening FI30 1263 3000 1013 15, BIC: NDEAFIHH
  • Zijn er nog vragen of is er iets onduidelijk, neem dan gerust contact op met ons.

 

Met vriendelijke groet,

Het Sinterklaascomité.

sinterklaas.ntcfinland@gmail.com

Olav, Matthijs, Raymond

Sinterklaasfeest in Tampere op  7 december

Beste Nederlandstaligen in Tampere,

Ons traditionele Sinterklaasfeest zal weer gehouden worden dit jaar op dezelfde locatie als vorig jaar: Katariina seurakuntakoti, Hatanpään puistokuja 20, 33900 Tampere, dichtbij Hatanpään sairaala en Arboretum.

Het feest begint om 16:00, zoals vanouds vragen we om al iets van te voren aanwezig te zijn, zodat we samen de zaal op orde kunnen brengen. Instructies voor de viering kun je hieronder vinden.

Stuur even een berichtje als je van plan bent te komen. En laat me ook de andere gegevens op tijd weten (zie onder).

M.v.g. Johan Plomp, contactpersoon Tampere, Nederlandse Vereniging in Finland

INSTRUCTIES VOOR HET SINTERKLAASFEEST (zelfde als voorgaande jaren)

Het idee is weer om zelf wat versnaperingen mee te brengen die we dan samen zullen nuttigen. De Sint heeft natuurlijk ook kadootjes voor de kinderen bij zich, maar daar hebben we wat hulp bij nodig van de ouders. Verder zullen er natuurlijk de nodige liedjes gezongen worden, een Sinterklaasverhaal worden voorgelezen, en spelletjes worden gedaan. Ook hierbij zijn hulp en ideeen van harte welkom.

Het feest wordt georganiseerd door de Nederlandse Vereniging en de Belgische Vereniging in Finland. Voor leden is het feest dan ook gratis, maar ik zou niet-leden willen vragen om een bijdrage van 10 euro per gezin of 5 euro per persoon. Hieronder nog wat aanwijzingen voor het goede verloop:

NYYTTIKESTIT

Het eten en drinken zal weer volgens het “nyyttikestit” systeem worden aangeboden. Dat wil zeggen, iedereen neemt wat te eten mee en we eten gezamelijk wat er is meegebracht. Wij zullen voor het drinken zorgen. Ook zullen we zorgen voor strooigoed. Gezien het tijdstip zou het goed zijn als we een geimproviseerde maaltijd zouden kunnen samen stellen van hetgeen meegebracht is. Dus zowel zoet als hartig is welkom. Je kunt mij eventueel laten weten wat je mee wilt brengen, zodat ik kan inschatten wat er nog nodig is.

CADEAUTJES (Kadootjes)

Cadeautjes voor de kinderen worden door de ouders meegebracht en duidelijk van de namen van de kinderen voorzien. Om het makkelijker te maken om
kinderen uit een gezin tegelijkertijd te voorzien van cadeautjes vraag ik jullie om de cadeautjes aan elkaar te binden dan wel in een zakje te doen.
De cadeaus kunnen voor de aanvang af worden gegeven, ze worden dan verzameld in een zak. Het is natuurlijk altijd leuk om een cadeautje van een gedichtje
te voorzien… Ik zou willen vragen om maar een cadeautje van geringe waarde (10-20 euro) per kind te geven.

HET BOEK VAN SINTERKLAAS

Sinterklaas weet alles van de kinderen, zelfs als ze in Finland wonen. Als informatiepiet vraag ik nu de medewerking van de ouders om deze gegevens te
verzamelen. Stuur even per e-mail de naam en leeftijd van elk kind op met een vermelding welke taal (talen) het kind spreekt. Ook wat extra informatie
zoals de school, welke klas, hobbies etc. is welkom (maar niet te lang, want de Sint moet het ter plekke kunnen lezen).

LOCATIE

Het feest zal gehouden worden in de Katariina seurakuntakoti, Hatanpään puistokuja 20, Tampere.

Als vervoer een probleem is laat me dat weten, dan kunnen we vast wel een oplossing vinden.

LID WORDEN VAN DE VERENIGING?

Als je eventueel lid wilt worden van de Nederlandse of Belgische vereniging, geef dat even door aan de Nederlandse vereniging (www.nederlandsevereniging.fi) of aan Johan
Scholliers voor de Belgische vereniging. Op de website kun je meer informatie vinden (www.nederlandsevereniging.fi, www.finbel.info). Lidmaatschap is niet
vereist om deel te nemen aan het feest (maar als lid kun je wel gratis meedoen).

AANMELDEN EN CONTACT

Stuur even een berichtje als je van plan bent te komen. Vergeet niet de bovenstaande informatie door te geven (namen van kinderen enz.).

Als er nog vragen, opmerkingen of ideeen zijn dan hoor ik dat graag. Stuur dan even een E-mailtje naar dit adres: johan.plomp(ät)elisanet.fi, of bel me op: tel.
040-7187684.

De regelpieten – Johan & Johan

VACATURE

Er is nog een vacature open voor een of twee helpers van Sinterklaas. Vereisten zijn in ieder geval kindvriendelijkheid en lenigheid. Werk voor een avond per jaar. Vergoeding: tevreden kinderen en een klein extraatje.