Het organisatiecomité

Elk jaar wordt er op de Nederlandse zaterdagschool in Espoo ook Koningsdag gevierd. Dit jaar was Koningsdag op zaterdag en kon de school het vieren op de dag zelf. De kinderen hadden in de ochtend gewoon les en na de lunch begon het feest. De weergoden waren ons deze keer goed gezind, want het was de hele dag zonnig en lekker warm. Alles kon dus buiten op het schoolplein plaatsvinden. Na het zingen van het Wilhelmus kon het feest echt beginnen. Er was een vrijmarkt en er waren allerlei activiteiten. Denk daarbij aan het traditionele koekhappen (met echte ontbijtkoek), waterballonnen gooien, schminken, rad van fortuin, grabbelen en het wederom erg populaire spijkerbroek-hangen. Natuurlijk was er ook sap voor de kinderen. Bij het café van de ouders konden koffie en lekker dingen gekocht worden. De opbrengst daarvan ging deels naar de school en deels naar een goed doel. Het Koningsdagsfeest wordt door de school georganiseerd, maar is ook voor mensen die niet verbonden zijn met de school. Het was dan ook leuk om te zien dat er een aantal mensen van buiten de school waren gekomen. Ik wil de school en vooral het organisatiecomité (zie foto) heel erg bedanken voor het organiseren van dit gezellige feest.

                                                           

Mirjam Bilker-Koivula