Koningsnacht en dag is toch wel een van de leukste feestdagen in Nederland. Oranje aan, slingers om en buiten met z’n alle bitterballen en tompoezen eten met een biertje erbij. Dan nog even langs een festival of een paar kraampjes voor 2e hands spullen. Helaas zat ik, net als vele andere Nederlanders dit jaar in Finland tijdens Koningsdag. Daarom besloot ik een Koningsnachtfeest te organiseren in Helsinki. Slingers, vlaggetjes en stickers besteld in Nederland om het een beetje aan te kleden en natuurlijk Nederlandse hits opgezet.

De avond was een succes! Veel internationale studenten kwamen en iedereen kreeg uiteraard een Nederlands vlaggetje op zijn wang geschminkt. Ik had ook nog een quiz over Nederland gemaakt met wat leuke weetjes, waar ik later dan ook veel vragen over kreeg omdat sommige antwoorden ze best verbaasde. Blijkbaar weten sommige mensen niet dat Amsterdam de hoofdstad is, of wat het verschil tussen Holland en Nederland nou eigenlijk is. Guido en Rudy kwamen ook nog even langs, hierdoor is zeker dat iemand bij de quiz aardig wat antwoorden kreeg ingefluisterd.

Na een hele leuke avond in de bar zijn we met een groepje nog naar een club geweest. Iedereen die meeging kreeg een mooie sticker met de Nederlandse vlag op zijn kleding, dus viel het goed op dat wij bij elkaar hoorden. Veel mensen kwamen naar ons toe en tot mijn verbazing wisten heel veel mensen dat dit weekend een feestdag was in Nederland; “Something with the King or Queen”, kregen we vooral veel te horen.

Uiteindelijk dus goed Koningsnacht kunnen vieren en lekker meegezongen met Nederlandse muziek. De rest van het weekend overdag Koningsdag gevierd met andere Nederlandse studenten en bij de Nederlandse Vereniging! Ondanks dat ik niet in Nederland kon zijn tijdens Koningsdag heb ik me goed vermaakt het hele weekend met veel andere Nederlanders en natuurlijk Nederlandse muziek en hapjes!

Sterre van Dijk