Graag houden wij u op de hoogte van nieuws en activiteiten van de Nederlandse ambassade in Finland.

Afsprakensysteem weer geopend
Inmiddels houden de corona ontwikkelingen, onzekerheden en beperkingen ons alweer een half jaar bezig. En dit zal helaas nog wel een tijd zo blijven. Niemand kan de toekomst voorspellen en we moeten verder in de huidige omstandigheden. We hopen dat de negatieve effecten (op zowel persoonlijk als zakelijk gebied) voor u beperkt blijven.

 

Het online afsprakensysteem van de ambassade is inmiddels weer open en het is mogelijk om een tijd te reserveren voor het aanvragen van een paspoort of identiteitskaart. Mocht uw reisdocument inmiddels verlopen zijn, of binnenkort verlopen, dan heeft dat geen gevolgen voor de aanvraag van een nieuw document.

Reisadvies
De ambassade ontvangt nog steeds veel vragen over reizen van/naar Finland en de mogelijkheden en onmogelijkheden. We proberen iedereen zo goed mogelijk te voorzien van antwoorden. De situatie veranderd voortdurend. Het is belangrijk te weten dat de ambassade niet de partij is die beslist of iemand wel of niet mag reizen en het land in kan/mag. De ambassade volgt de adviezen en instructies van de (lokale) overheden. Belangrijke bronnen hierbij zijn:

> De Finse grenswacht: https://www.raja.fi/en
> Nederlandse overheid: https://www.nederlandenu.nl/reizen-en-wonen/visa-voor-nederland/qas-voor-inreizen-in-nederland
> Finse overheid: https://valtioneuvosto.fi/en/information-on-coronavirus

Hoe komt een reisadvies tot stand? Lees er hier meer over:  https://www.nederlandwereldwijd.nl/documenten/vragen-en-antwoorden/is-een-reisadvies-bindend

Van Gogh tentoonstelling
Begin september is de langverwachte Vincent van Gogh tentoonstelling “Becoming” geopend in het Didrichsen kunstmuseum in Helsinki. Ambassadeur Kopmels woonde de officiële opening bij. De tentoonstelling is één van de duurste projecten in de geschiedenis van het museum. Het hart van de tentoonstelling bestaat uit een selectie tekeningen uit de beginjaren van de kunstenaarscarrière. Deze zijn in bruikleen zijn gegeven door het Kröller-Müller Museum in Otterlo, Nederland. De twee olieverfschilderijen die in de tentoonstelling te zien zijn, herinneren aan van Goghs expressieve kracht op het hoogtepunt van zijn artistieke creativiteit. De tentoonstelling is te zien van 5.9.2020 – 31.1.2021.

Zelfs de voorkant van de Finse Donald Duck, Aku Ankka, stond tijdens de openingsweek in het teken van Vincent van Gogh! 🙂

 

Van ‘echte’ seminars en evenementen naar online webinars

De huidige situatie vraagt om aanpassingsvermogen, flexibiliteit en creativiteit. Daarom is het ook voor de ambassade belangrijk om te kijken hoe we kunnen blijven samenwerken met onze huidige partners en hoe we Nederland zo goed mogelijk op de kaart kunnen zetten als innovatief land waarmee je goed en plezierig zaken kunt doen. We waren o.a. partner van het event Design Forum Talk <3 Circular Economy, georganiseerd door Design Forum Finland met sprekers van Koninklijke Ahrend/Gispen en Patagonia. Daarnaast vond in september ook de eerste ‘Nordic CityMaking Week’ plaats met onderwerpen als stedelijke ontwikkeling, sociale vernieuwing en duurzaamheid met sprekers van STIPO, een bureau uit Rotterdam. Daarnaast zijn we betrokken bij business festival The Shift, World Summit on Digital Built Environment en diverse andere initiatieven.


Helsinki Pride Week

Tijdens de Helsinki Pride Week hing de regenboog vlag uit bij de ambassade. Als afsluiting van de week vond de ‘Pride Walk’ plaats. Diverse ambassades bundelden hun krachten en liepen samen mee om het belang van gelijke rechten uit te dragen. Iedereen moet zichzelf kunnen en mogen zijn. Wie je ook bent of van wie je ook houdt. Daarom bevordert Nederland gelijke rechten van LHBTI’s wereldwijd.

Fijne herfst!
Het weer is al aan het veranderen en de dikkere jassen zijn al van zolder gehaald. Maak het gezellig en blijf lekker warm. Wij wensen u een fijne herfst!

Blijf op de hoogte
Blijf op de hoogte van (corona) nieuws gerelateerd aan Nederland/Finland en volg onze Facebook pagina en/of Twitter. U leest er o.a. over activiteiten in Finland met een Nederlandse component op het gebied van cultuur, handel & innovatie en publieksdiplomatie.

Facebook: netherlandsembassyhelsinki
Twitter: @NLinFinland
Website: https://www.nederlandwereldwijd.nl/finland

Aku Ankka > Vincent van Gogh

Deelname aan Helsinki Pride Walk