De zomer voorbij, maar …

 

… niet getreurd. Alhoewel, je kan geen krant openslaan, of je valt van de ene verbazingwekkende ontwikkeling in de andere en corona is nog steeds niet voorbij, en dat zal helaas nog wel even zo blijven. Bezoek aan of bezoek uit Nederland is ook weer erg gecompliceerd, met allerhande quarantaine-verplichtingen erop en eraan.

 

Voor de vereniging blijft het ook behelpen, maar we zijn zeer blij, dat we al een zomerkamp en een fietstocht hebben kunnen organiseren. Hierover meer in andere artikels in deze editie van het Noorderlicht. Ook de mosseldag kan doorgang vinden. Wel hebben we een cordon van maatregelen moeten treffen, om hier geen potentiële coronabrandhaard te maken. Het kan helaas niet anders, maar gezellig gaan we het wel maken. Meer over de mosseldag in ons volgende Noorderlicht.

 

Komende ALV is nu vastgelegd voor zondag 4 oktober. Deze wordt gehouden tussen 15.00 en 17.00 uur in de Espoon VPK Juhlasali: http://www.espoonvpk.fi/juhlasali.html te Espoon Keskus. Ook voor alle leden is er weer de mogelijkheid online deel te nemen. De ruimte is erg verzorgd en goed in te delen in verband met fysiek afstand handen. Ook de keuken is prima, zodat onder andere de hutspot weer traditioneel voorbereid kan worden. Een belangrijk thema op de ALV zal de lidmaatschapsbijdrage voor komend jaar zijn. Dit jaar hebben we lang niet alle activiteiten kunnen uitvoeren, zodat we een andere financiële situatie hebben dan voorzien.

 

Wat al in het pre-corona tijdperk ingang is gezet, te weten meer activiteiten voor de kinderen, gaan we hieraan nu nog meer gestalte proberen te geven. Op het zomerkamp waren meer dan 20 kinderen aanwezig. Voor de kinderen is deze tijd met afstand houden, niet alles meer samen kunnen doen, ook totaal nieuw. Begin november willen we karten gaan organiseren en we hebben al een half-dozijn vrijwilligers/ouders die hiermee meehelpen. We zullen verder contact leggen met ouders van schoolverlatende kinderen (van de zaterdagschool) en met de school zelf. We hopen dus op leuke activiteiten voor jong en oud. En misschien wat kleinschaliger, maar dan ook misschien wat frequenter. Dit soort activiteiten proberen we natuurlijk ook in de regio’s van de grond te krijgen.

 

Al met al een fijne herfst met een mooie ruska toegewenst. Tot op een van de komende activiteiten.

 

 

Namens het bestuur,

Mirjam, Sanna, Sanne, Suzanne, Bas, Stefan en ondergetekende,

 

Guido Nuijten