In Oulu vierden we het begin van het nieuwe jaar bij Aline, onze kersverse contactpersoon voor Oulu en omstreken, en Jaco in Jääli.

Buiten, bij een knapperend vuur, genoten we van heerlijke zelfgemaakte oliebollen, appelflappen en Sallandse kniepertjes oftewel ijzerkoeken of nieuwjaarsrolletjes, onder het genot van dampende glögi. We bewonderden de inmiddels wereldberoemde cockpit van Boris in de achtertuin, compleet met KLM-veiligheidsriemen, -stuurknuppel en vele vele andere knopjes, waarover Boris ons uitgebreid uitleg gaf. Zijn dappere zusje liet de andere Nederlandse en Finse kinderen zien hoe je met een skateplank de berg af kunt zoeven, zonder daarbij te vallen.

Na een poosje kwam zelfs de voorzitter van de Nederlandse Vereniging een kijkje in Jääli nemen. Via Skype werd Marina Nijhuis door Guido bedankt voor haar jarenlange inzet als contactpersoon voor Oulu en kreeg als dank een smikkelpakket van het Nederlandse restaurant Lekker 61. Ook wij Oulunaren bedanken bij deze Marina nogmaals voor al het werk wat zij heeft verzet. Daarnaast ook dank aan onze goedheiligman die nu van zijn verdiende pensioen geniet na jaren bezoek aan Oulu. We zijn uiteraard ook heel erg blij met Aline, die er nu voor zorgt dat wij Oulunaren elkaar een aantal keer per jaar weer zien, de volgende keer wellicht op de Ruskotunturi.

 Sandra van der Veen

Foto’s: Aline Hubregtse