Dit verzoek is geen verzoek om te hard te gaan rijden, maar het heeft er wel mee te maken. In Nederland schijnen er mensen te zijn, die van mening zijn, dat het Finse systeem van verkeersboetes uitschrijven ook in Nederland geïntroduceerd zou moeten worden. Dit bracht ons op een idee.

Sommigen van jullie en ons hebben mogelijk al persoonlijk ervaring, wat een Finse verkeersboete betekent. Ook op internet is van alles te vinden. Informatie over de inkomensafhankelijke verkeersboetes is bijvoorbeeld op de websites van de officiële instanties vinden, zoals:

We zijn op zoek naar iemand, die zich wil verdiepen in deze materie en voor de komende editie van het Noorderlicht een overzichtelijke beschrijving kan geven, wat voor boete je kan verwachten als je je enigszins of veel te hard op de Finse wegen meent te moeten begeven. We zijn niet op zoek naar meningen, of dit systeem al dan niet terecht/rechtvaardig is. Hierover kan je in alle vrijheid op sociale media losgaan. Wij zijn dus op zoek naar een beschrijving van de feitelijke situatie, als je op de weg aangehouden wordt.

Dank alvast en we zijn benieuwd.

Het bestuur van de Nederlandse Vereniging