Afsprakensysteem geopend; beperkte mogelijkheden tijdens kerstvakantie
Het online afsprakensysteem van de ambassade is open; er zijn ook beperkte mogelijkheden voor het reserveren van een tijd tijdens de kerstvakantie. Mocht uw reisdocument inmiddels verlopen zijn, of binnenkort verlopen, dan heeft dat geen gevolgen voor de aanvraag van een nieuw document.

Reisadvies
De ambassade ontvangt nog steeds veel vragen over reizen van/naar Finland en de mogelijkheden en onmogelijkheden. We proberen iedereen zo goed mogelijk te voorzien van antwoorden. De situatie veranderd voortdurend. Het is belangrijk te weten dat de ambassade niet de partij is die beslist of iemand wel of niet mag reizen en het land in kan/mag. De ambassade volgt de adviezen en instructies van de (lokale) overheden. Belangrijke bronnen hierbij zijn:

> De Finse grenswacht: https://www.raja.fi/en
> Nederlandse overheid: https://www.nederlandenu.nl/reizen-en-wonen/visa-voor-nederland/qas-voor-inreizen-in-nederland
> Finse overheid: https://valtioneuvosto.fi/en/information-on-coronavirus

 

Stemmen vanuit het buitenland

Wilt u zich registreren als kiezer buiten Nederland om te kunnen stemmen bij de Tweede Kamerverkiezing van 17 maart 2021? Dit kan nog tot en met 3 februari 2021 via de gemeente Den Haag. Meer informatie hierover vindt u op: https://www.nederlandwereldwijd.nl/wonen-werken/stemmen-vanuit-het-buitenland

Interview ambassadeur Desirée Kopmels door Finse Kamer van Koophandel
Kortgeleden werd de ambassadeur geïnterviewd door de Finse Kamer van Koophandel. Over zakendoen in Nederland en Finland, het start-upklimaat, covid-19 en over hoe Nederlanders de feestdagen in december vieren. U kunt het interview hier lezen: https://www.finncham.fi/news/2020/11/30/interview-ambassador-desire-kopmels-by-the-finland-chamber-of-commerce

Fietsverlichtingsactie

Zoals u wellicht wel heeft opgemerkt is de ambassade regelmatig betrokken bij activiteiten op het gebied van fietsen in Finland. Soms op het gebied van het verbeteren van de infrastructuur, soms door aanwezigheid bij fietsgerelateerde evenementen. Altijd met als doel het promoten van fietsen! Het is gezond, goed voor het milieu en voor lichaam en geest, en het is voordelig. En dit zijn zomaar een aantal argumenten waarom we – als Nederlandse ambassade – fietsen promoten. Veiligheid is daarbij ook belangrijk, zeker in de winter als de dagen in Finland kort (en donker) zijn. We zijn dan ook betrokken bij een fietsveiligheidscampagne die wordt georganiseerd door Pyöräliitto, de Finse fietsersvereniging. Deze campagne is geïnspireerd door de campagne die jaarlijks in Nederland uitgevoerd wordt. Via Finse scholen zal fietsverlichting worden uitgedeeld. Dit is onderdeel van het programma ‘Liikuva koulu’, oftewel ‘scholen in beweging’.

Wilt u ook een setje fietsverlichting ontvangen? Dat kan! Stuur uw adresgegevens naar HEL@minbuza.nl en wij sturen het aan u op. Een klein cadeautje van de ambassade voor wat licht in donkere dagen!

Fijne feestdagen!
Helaas zullen de ontwikkelingen rondom corona nog wel een tijd een rol spelen in ons leven. Zo ook tijdens het vieren van bijvoorbeeld sinterklaas en kerst. Velen van ons zien waarschijnlijk het geplande bezoek aan Nederland, of het ontvangen van bezoek uit Nederland, in het water vallen. Wanneer zien we onze Nederlandse vrienden en/of familie weer? De onzekerheden en beperkingen zorgen voor een vervelende situatie. En dit zal helaas nog wel even zo blijven. Niemand kan de toekomst voorspellen en we moeten verder in de huidige omstandigheden. We hopen dat de negatieve effecten (op zowel persoonlijk als zakelijk gebied) voor u beperkt blijven.

De winter is aangetreden, het is zelfs al enkele keren wit geweest. Maak het gezellig, zorg voor voldoende buitenlucht en beweging en blijf lekker warm! Namens de ambassadeur en het hele ambassadeteam wensen wij u fijne feestdagen en het allerbeste voor het nieuwe jaar!

Blijf op de hoogte
Blijf op de hoogte van (corona) nieuws gerelateerd aan Nederland/Finland en volg onze Facebook-pagina en/of Twitter. U leest er onder andere over activiteiten in Finland met een Nederlandse component op het gebied van cultuur, handel & innovatie en publieksdiplomatie.

Facebook: netherlandsembassyhelsinki
Twitter: @NLinFinland
Website: https://www.nederlandwereldwijd.nl/finland