Vooruitkijken of terugkijken?

Allereest een mooi jubileum. Ons Noorderlicht bestaat nu, december 2020, precies 25 jaar. De eerste editie van de eerste jaargang in 1995 is, net als alle andere edities, nog terug te lezen op onze website: https://www.nederlandsevereniging.fi/nvif_files/noorderlicht/editie1995-01.pdf. Peter Starmans, onze toenmalige voorzitter en huidig erelid, schreef over de destijds lang gekoesterde wens en de hoop op nog vele volgende edities. Dat is gelukt, waarvoor dank aan allen, die soms eenmalig, soms door de jaren heen hun steentjes hebben bijgedragen. Ons verenigingsblad van ons en voor ons. Op naar de volgende 25 jaar.

 

Dan dichter bij nu. Wat een jaar was 2020. En het jaar is nog niet eens voorbij. Het jaareinde geeft nog de apotheosen met de brexit en de nasleep van de verkiezingen in de VS. En dan nog die never ending story met corona, die nu ook meer en meer naast alle besmettingen, ziektes en overledenen ook tussen de oren z’n uitwerking heeft. Langer en langer zijn een hoop familie en vrienden opeens heel ver weg en moeten we het veel meer met elkaar hier in Finland doen, maar we mogen gelijkertijd weer niet met teveel zijn. De sint moet online, kerst is behelpen. Er zal wel veel naar de top 2000 geluisterd gaan worden.

 

Gelukkig hebben we wel een aantal kleinere activiteiten kunnen organiseren, zoals karten, klaverjassen, wandelen in Porvoo (in Turku ging het helaas niet door). Ook het Leidens Ontzet met social distancing lukte. Dit alles blijven we doen, zolang het niet anders kan. Als iemand, waar dan ook in Finland, ook een kleinschalige, gezellige activiteit of bijeenkomst wil opzetten, klop bij ons aan en we zullen je daarin in alles steunen. Elkaar blijven zien is essentieel.

 

Rest ons, namens het bestuur, iedereen een zalige en prettige kerst toe te wensen, bovenal voor zover mogelijk in samenzijn met naasten en geliefden. Voor wie lekker hapjes wil bakken, biedt de eerste editie van het Noorderlicht mooie recepten voor oliebollen, appelbeignets, kerststollen en speculaas. Voor 2021 wensen we iedereen vooral een goede gezondheid, zowel lichamelijk als geestelijk, en samenzijn. Laten we er voor elkaar wezen.

 

 

Namens het bestuur,

Mirjam, Sanna, Sanne, Suzanne, Bas, Stefan en ondergetekende,

 

Guido