Tweede Kamerverkiezingen

Op 17 maart vonden de Tweede Kamerverkiezingen plaats. Ook voor Nederlanders in het buitenland was het mogelijk om te stemmen (mits van tevoren geregistreerd). Een groot aantal oranje enveloppen met daarin de stembiljetten werd opgestuurd aan, en afgegeven bij, de ambassade. De ambassade heeft alle stembiljetten opgestuurd naar Den Haag. Wilt u zich registreren als kiezer buiten Nederland om te kunnen stemmen bij de volgende verkiezingen? Meer informatie hierover vindt u op: https://www.nederlandwereldwijd.nl/wonen-werken/stemmen-vanuit-het-buitenland.

 

Afsprakensysteem geopend
Het online afsprakensysteem van de ambassade is geopend voor het reserveren van afspraken op diverse momenten gedurende de week. Mocht uw reisdocument inmiddels verlopen zijn, of binnenkort verlopen, dan heeft dat geen gevolgen voor de aanvraag van een nieuw document.

Reisadvies van/naar Nederland en Finland
De ambassade ontvangt nog steeds veel vragen over reizen van/naar Finland en de (on)mogelijkheden. We proberen iedereen zo goed mogelijk te voorzien van antwoorden. De situatie verandert voortdurend. Het is belangrijk te weten dat de ambassade niet de partij is die beslist of iemand wel of niet mag reizen en het land in kan/mag. De ambassade volgt de adviezen en instructies van de (lokale) overheden. Belangrijke bronnen hierbij zijn:

> De Finse grenswacht: https://www.raja.fi/en
> Nederlandse overheid: https://www.nederlandenu.nl/reizen-en-wonen/visa-voor-nederland/qas-voor-inreizen-in-nederland
> Finse overheid: https://valtioneuvosto.fi/en/information-on-coronavirus

 

Nederland wereldwijd: website en Facebookpagina

Woont u in het buitenland en weet u niet precies waar u moet zijn om zaken met de Nederlandse overheid te regelen? Nederlandwereldwijd.nl is het overheidsportaal voor burgers in het buitenland.

Via de Facebookpagina Nederland Wereldwijd op https://www.facebook.com/NederlandWereldwijd wordt informatie gedeeld over onderwerpen zoals bijvoorbeeld AOW en pensioen, DigiD, DUO (studiefinanciering en -schuld) en de Belastingdienst.

Mocht u vragen hebben, dan kunt u altijd contact opnemen met de medewerkers van het BZ-contactcenter. Zij staan 24 uur per dag, 7 dagen per week voor u klaar. Telefonisch: +31 247 247 247, via WhatsApp op het volgende nummer +316 8238 7796 of via het contactformulier.


Oproep namens Bureau Buitenland: reclasseringsvrijwilligers gezocht in Finland

Bureau Buitenland van Reclassering Nederland zoekt Nederlandstalige vrijwilligers die bereid zijn om regelmatig Nederlandse gedetineerden te bezoeken in de regio’s Kerava, Riihimäki, Jokela en Vantaa. Houdt u van vrijwilligerswerk dat uitdagend en boeiend is en u tevens een kijkje geeft in een heel andere wereld dan u gewend bent? Dan is deze oproep wellicht interessant voor u!

Wie zoeken wij?

 • u spreekt goed Nederlands en Fins;
 • u woont al langere tijd in Finland;
 • u bent op de hoogte van lokale gebruiken en opvattingen;
 • u bent geïnteresseerd in mensen;
 • u beschikt over goede sociale vaardigheden;
 • u heeft geduld en kunt goed luisteren.

Wat willen wij?

Zonder begeleiding is een nieuwe start in Nederland moeilijk en de kans op terugval groter. Daarom begint Bureau Buitenland tijdens de detentie met begeleiding. Bureau Buitenland wil zo bijdragen aan het vergroten van het zelfinzicht, de zelfredzaamheid en de re-integratie van Nederlandse gedetineerden in het buitenland.

 

Wie helpen ons daarbij?

Over de hele wereld beschikt het bureau momenteel over bijna 300 vrijwilligers in 61 landen. Een keer per 6 à 8 weken bezoeken zij Nederlandse gedetineerden. Dat gebeurt om het contact met deze gedetineerden te onderhouden en om reclasseringsbegeleiding vorm te geven.

Onze reclasseringsvrijwilligers zijn daarbij onmisbaar! Zij zijn ‘de uitgestoken handen, de oren en de ogen’ van Bureau Buitenland en onderhouden, namens het bureau, het contact met de gedetineerden.

Wat bieden wij?

 • interessant en nuttig werk op een plek waar u anders nooit zou komen;
 • u de mogelijkheid om iets te betekenen voor mensen die veel hebben meegemaakt;
 • verschillende activiteiten en trainingen ten bate van uw vrijwilligerswerk;
 • een vergoedingsregeling voor de kosten die u maakt;
 • coaching en ondersteuning door medewerkers van Bureau Buitenland

 

Meer weten?

Wilt u meer weten over de rol van de vrijwilliger? Kijk dan op onze website: https://www.reclassering.nl/…/burea…/vrijwilliger-worden. Bent u diegene die wij zoeken en durft u het aan? Neem dan contact op met Eva Scherer of Grainne Tumpane, regiocoördinatoren van Bureau Buitenland in Utrecht, tel. +31-888041090 of via e-mail: vrijwilligerbuitenland@reclassering.nl.

Hou vol, de lente komt eraan!
De ontwikkelingen rondom corona zullen helaas nog wel een tijd een rol spelen in ons leven. Op vele plekken in Finland is het nog volop winter. Op sommige plaatsen lijkt de lente soms al even om het hoekje te kijken. Blijf gezond, blijf bewegen, hou hoop en maak er het beste van! Om alvast in de sfeer te komen van de lente en tulpen, kunt u de video van de Keukenhof bekijken: https://www.youtube.com/watch?v=RMGBELjqFVA.

Blijf op de hoogte
Blijf op de hoogte van (corona) nieuws gerelateerd aan Nederland/Finland en volg onze Facebookpagina en/of Twitter. U leest er onder andere over activiteiten in Finland met een Nederlandse component op het gebied van cultuur, handel & innovatie en publieksdiplomatie.

Facebook: netherlandsembassyhelsinki
Twitter: @NLinFinland
Website: https://www.nederlandwereldwijd.nl/finland

 

Hartelijke groet van de ambassadeur en het gehele ambassadeteam.

          Foto: medewerker van 24/7 BZ-contactcenter