Voorwoord juli 2023

Afgelopen januari hadden we onze langverwachte lustrumreis naar het noorden van Lapland. Het werd een fantastisch mooie reis, waarbij naast alle avonturen de saamhorigheid en gezelligheid van de groep, zowel onder de kinderen als onder de volwassenen, er bovenuit stak. Het was onze eerste activiteit zo noorderlijk, de eerste activiteit die een week duurde, en de eerste activiteit die ons verenigingsblad het Noorderlicht de volle eer aandeed.

Read More

Nieuws van de ambassade

Graag houden wij u op de hoogte van nieuws en activiteiten van de Nederlandse ambassade in Finland.

Nieuws van de ambassade

Oude nummers:

Vaste schrijvers:

Thijs Feuth

Thijs Feuth (Nijmegen, 1981) is schrijver, arts en marathonloper en woont in Turku. Van hem verschenen ‘Zwarte ogen’ en ‘Achter de rug van God’ bij uitgeverij De Arbeiderspers.

Fietstocht door de natuur van Helsinki

Even een kort stukje in deze editie van het Noorderlicht over de fietstocht die door Bert en Ronald op 4 juni werd georganiseerd. Om 13.00 uur verzamelden we op metrostation Hertoniemmi en de opkomst van acht man (ja, de vrouwen lieten het afweten) sterk was volgens bovengenoemde organisatoren, gebaseerd op vorige edities, redelijk gemiddeld te noemen.

Read More


Antero Helasvuo

Op 16 januari van dit jaar (2023) is op 81-jarige leeftijd mijn vriend Antero Helasvuo overleden. Hij was, zoals ik in het bovenschrift ook vermeld, een goede vertaler, iemand die dus in de Finse taal uit een andere taal, in ons geval het Nederlands, het een en ander duidelijk maakt, wat voor de lezer(es) interessant kan zijn en een andere kijk kan geven op bepaalde zaken die tussen deze landen spelen. Het gaat dus heel duidelijk over de relatie tussen onze twee landen, Finland en (de) Nederland(en), iets waar we al jaren over denken en schrijven.

Read More


Mkb’er in de spotlight: Aaltje Bos

In deze editie het verhaal van ondernemer Aaltje Bos

Read More


Nieuws van de ambassade Juli 2023

Graag houden wij u op de hoogte van nieuws en activiteiten van de Nederlandse ambassade in Finland.

Read More


Oranje en nogmaals oranje

Het optimale moment om iets van oranje gekleurde kleding te dragen is de jaarlijkse Koningsdag: stropdas, jurk, sjaal of hoed. Het was weer zover op 23 april in Villa Kivi in Helsinki. De ontvangst begon om 15.00 uur maar buiten stonden er al een aantal te trappelen om naar binnen te gaan. Dat lag niet aan het weer, want het was een prachtige zonnige voorjaarsdag. De knoppen in de bomen gaven aan dat we weer een mooie tijd tegemoet gaan, na een lange ‘sombere (?)’ wintertijd.

Read More


El Niño

Het is winter, zo’n zeventienhonderd meter en twintig graden boven nul. Vlinders fladderen op een licht briesje tussen de bomen door die gezien de droogte onwaarschijnlijk groen zijn. Het heeft al een maand niet meer gerekend en die droogte houdt nog wel een paar maanden aan. Van El Niño, die zich elders doet gelden, hebben wij in Mbeya geen last.

Read More


Het Noorderlicht

Ons magazine Noorderlicht bestaat sinds 1994 en wordt 4 keer per jaar uitgegeven. Het blad bevat naast verenigingsnieuws, een grote verscheidenheid aan bijdragen met betrekking tot Nederland en Finland.

Eigen bijdragen van leden worden zeer op prijs gesteld. Dat hoeven geen hoogdragende literaire geschriften te zijn, maar kunnen gaan over heel gewone dingen, zoals:

  • wonen en werken in Finland
  • Finse/Nederlandse burocratie
  • tweetalige opvoeding van kinderen
  • relaties met een Fin(se) (familie)
  • het aanleggen van satelliet tv
  • Finse natuur
  • hotels houden in Finland

Het Noorderlicht wordt per 1-1-2019 niet meer verstuurd. Oudere nummers kunnen via de linker tabel als pdf worden gedownload.

Kopij

Kopij voor het Noorderlicht kunt u per email versturen naar onderstaand adres. Normaal gesproken zijn de sluitingsdata op de 1e maart, juni, september en december.Tabellen/grafieken, plaatjes, foto’s en tekeningen zijn ook van harte welkom; deze kunnen indien mogelijk digitaal worden opgestuurd. Als u ze per post wilt versturen moet u even contact opnemen met de redactie.

Redactie

Naam Positie
Michel de Ruyter Hoofdredacteur
Kasper De Ruyck Vormgever
Peter Starmans Schrijver
Thijs Feuth Columnist