Van de voorzitter

Hallo allemaal,

Zoals velen van jullie was ik ook op de nieuwjaarsreceptie. We konden weer terecht in Villa Kivi en Guido leidde de organisatie in goede banen. Zelfs de ambassadeur had ook weer tijd vrijgemaakt. Dat geeft de receptie toch wel net dat extraatje. Dank voor iedereen die hielp met de organisatie en dank voor iedereen die langskwam. In ieder geval heb ik genoten van de vele ontmoetingen en verhalen.

Read More

Nieuws van de ambassade

Graag houden wij u op de hoogte van nieuws en activiteiten van de Nederlandse ambassade in Finland.

Nieuws van de ambassade

Oude nummers:

Vaste schrijvers:

Thijs Feuth

Thijs Feuth (Nijmegen, 1981) is schrijver, arts en marathonloper en woont in Turku. Van hem verschenen ‘Zwarte ogen’ en ‘Achter de rug van God’ bij uitgeverij De Arbeiderspers.

Van de voorzitter

Hallo allemaal,

Zoals velen van jullie was ik ook op de nieuwjaarsreceptie. We konden weer terecht in Villa Kivi en Guido leidde de organisatie in goede banen. Zelfs de ambassadeur had ook weer tijd vrijgemaakt. Dat geeft de receptie toch wel net dat extraatje. Dank voor iedereen die hielp met de organisatie en dank voor iedereen die langskwam. In ieder geval heb ik genoten van de vele ontmoetingen en verhalen.

Read More

Nieuwjaarsspeech 2024

Kijk hier naar de nieuwjaarspeech 2024. Op een fijn samenzijn!

Read More


Nieuws van de ambassade maart 2024

Graag houden wij je op de hoogte van nieuws en activiteiten van de Nederlandse ambassade in Finland.

Read More


Antarctica: niemandsland

Hier gaat het dus niet over onze arctische streken, de noordpool, het noorden. Daar kunnen we een andere keer over dromen. Hier gaat het over de Antarctica, de streken rond de zuidpool, waarnaartoe de schrijver Adwin de Kluyver een paar jaar geleden een ontdekkingsreis heeft gemaakt en wel met een oude driemaster in navolging van beroemde ontdekkingsreizigers à la Amundsen, Scott of de Japanner Nobu Shirase, waar de meeste lezers waarschijnlijk nooit van gehoord hebben. Maar goed, daarover direct meer.

Read More


Mkb’er in de spotlight: Annelies Van Tieghem van Compass Psychology

In deze editie het verhaal van klinisch psycholoog Annelies Van Tieghem van Compass Psychology en dit keer in een iets ander format dan normaal omdat deze bijdrage is ingestuurd.

Read More


Echo

Een nieuwe column van arts, auteur en hardloper Thijs Feuth.

Read More


Vooraankondiging van zomerkamp 2024 in Kristinestad

Het zomerkamp van de Nederlandse Vereniging in Finland wordt dit jaar van 2 t/m 4 augustus georganiseerd in Kristinestad (Kristiinankaupunki). Kristinestad ligt aan de westkust van Finland, zowel een uur en een kwartier van Vaasa als van Pori.

Read More


Hietaniemen begraafplaats: expositie van buitengewone grafmonumenten

Een verslag van Arie Oudman over de wandeling op de Hietaniemi-begraafplaats, een expositie van buitengewone grafmonumenten.

Read More


Nieuwjaarsreceptie 2024

Met het glas geheven gaan we weer het nieuwe jaar 2024 in. Sinds 2018 begroeten we elkaar in Villa Kivi gelegen aan de Töölönlahti met een mooi zicht over de zee.

Read More


Het Noorderlicht

Ons magazine Noorderlicht bestaat sinds 1994 en wordt 4 keer per jaar uitgegeven. Het blad bevat naast verenigingsnieuws, een grote verscheidenheid aan bijdragen met betrekking tot Nederland en Finland.

Eigen bijdragen van leden worden zeer op prijs gesteld. Dat hoeven geen hoogdragende literaire geschriften te zijn, maar kunnen gaan over heel gewone dingen, zoals:

  • wonen en werken in Finland
  • Finse/Nederlandse burocratie
  • tweetalige opvoeding van kinderen
  • relaties met een Fin(se) (familie)
  • het aanleggen van satelliet tv
  • Finse natuur
  • hotels houden in Finland

Het Noorderlicht wordt per 1-1-2019 niet meer verstuurd. Oudere nummers kunnen via de linker tabel als pdf worden gedownload.

Kopij

Kopij voor het Noorderlicht kunt u per email versturen naar onderstaand adres. Normaal gesproken zijn de sluitingsdata op de 1e maart, juni, september en december.Tabellen/grafieken, plaatjes, foto’s en tekeningen zijn ook van harte welkom; deze kunnen indien mogelijk digitaal worden opgestuurd. Als u ze per post wilt versturen moet u even contact opnemen met de redactie.

Redactie

Naam Positie
Michel de Ruyter Hoofdredacteur
Kasper De Ruyck Vormgever
Peter Starmans Schrijver
Thijs Feuth Columnist