Van de voorzitter

En toen was ik te laat met mijn stukje inleveren. Dit terwijl ik me nog zo voorgenomen had altijd op tijd te zijn. Michel doet veel werk voor de opmaak van het Noorderlicht, en als hij dan ook nog de  voorzitter achter de broek moet zitten...

Read More

Nieuws van de ambassade

Graag houden wij u op de hoogte van nieuws en activiteiten van de Nederlandse ambassade in Finland.

Nieuws van de ambassade

Oude nummers:

Vaste schrijvers:

Thijs Feuth

Thijs Feuth (Nijmegen, 1981) is schrijver, arts en marathonloper en woont in Turku. Van hem verschenen ‘Zwarte ogen’ en ‘Achter de rug van God’ bij uitgeverij De Arbeiderspers.

Van de voorzitter

En toen was ik te laat met mijn stukje inleveren. Dit terwijl ik me nog zo voorgenomen had altijd op tijd te zijn. Michel doet veel werk voor de opmaak van het Noorderlicht, en als hij dan ook nog de  voorzitter achter de broek moet zitten...

Read More

Studiereis Finland van Zorgnetwerk Nederland & Cure Care Network België

Studiereis Finland van Zorgnetwerk Nederland & Cure Care Network België

Van 24 t/m 26 april 2024 gingen 38 leden van Zorgnetwerk Nederland en Cure Care Network België op studiereis naar Finland. Tijdens deze reis leerden we niet alleen elkaar beter kennen, maar ook het Finse zorg- en overheidssysteem en diverse zorgorganisaties. We bezochten onder andere Mehiläinen, Reaktor, het HUS New Children's Hospital, de HUS Psychiatric Clinic en Kotisatama. Bovendien maakten we nader kennis met Guido Nuijten, Alexander Benders en Annelies Van Tieghem, die ons vertelden over het wonen, werken en leven in Finland. Ook maakten we een uitstapje naar Tallinn, Estland, om ons verder te verdiepen in de koploper van Europa op het gebied van overheidsdigitalisering. Hier bezochten we e-Estonia en het Tehnopol Science & Business Park. Al met al was het een zeer interessante reis. We zijn allemaal met veel nieuwe inzichten en inspiratie teruggekeerd naar Nederland en België.

Read More


Robert Ekering: Een levensschets

Robert Ekering: Een levensschets door Peter Starmans

Read More


Verslag van Koningsdag in Helsinki

Een stukje van Willemijn Weterings over Koningsdag 2024 in Helsinki.

Read More


Wist je dat … NViF op de socials

Wist-je-dat… de Nederlandse vereniging tegenwoordig ook een Instagram heeft!

Read More


Mkb’er in de spotlight: Jeroen van het bedrijf Carelse

In deze editie het verhaal van kunstenaar Jeroen Carelse, die samen met z'n vrouw en tegenwoordig kinderen een eigen architectuur- en interieurbureau heeft.

Read More


Plattelands Koningsdag

Een (reis)verslag naar Nederland van Arie Oudman tijdens Koningsdag en bijbehorende mijmeringen.

Read More


Zomerkamp 2024 in Kristinestad

Het zomerkamp van de Nederlandse Vereniging in Finland wordt dit jaar van 2 t/m 4 augustus georganiseerd in Kristinestad (Kristiinankaupunki). Kristinestad ligt aan de westkust van Finland, zowel een uur en een kwartier van Vaasa als van Pori.

Read More


Nieuws van de ambassade juni 2024

Graag houden wij je op de hoogte van nieuws en activiteiten van de Nederlandse ambassade in Finland.

Read More


In memoriam Tom Arent van de Plassche

Een in memoriam van Tom Arent van de Plassche door Suzanne Buurman

Read More


Het Noorderlicht

Ons magazine Noorderlicht bestaat sinds 1994 en wordt 4 keer per jaar uitgegeven. Het blad bevat naast verenigingsnieuws, een grote verscheidenheid aan bijdragen met betrekking tot Nederland en Finland.

Eigen bijdragen van leden worden zeer op prijs gesteld. Dat hoeven geen hoogdragende literaire geschriften te zijn, maar kunnen gaan over heel gewone dingen, zoals:

  • wonen en werken in Finland
  • Finse/Nederlandse burocratie
  • tweetalige opvoeding van kinderen
  • relaties met een Fin(se) (familie)
  • het aanleggen van satelliet tv
  • Finse natuur
  • hotels houden in Finland

Het Noorderlicht wordt per 1-1-2019 niet meer verstuurd. Oudere nummers kunnen via de linker tabel als pdf worden gedownload.

Kopij

Kopij voor het Noorderlicht kunt u per email versturen naar onderstaand adres. Normaal gesproken zijn de sluitingsdata op de 1e maart, juni, september en december.Tabellen/grafieken, plaatjes, foto’s en tekeningen zijn ook van harte welkom; deze kunnen indien mogelijk digitaal worden opgestuurd. Als u ze per post wilt versturen moet u even contact opnemen met de redactie.

Redactie

Naam Positie
Michel de Ruyter Hoofdredacteur
Kasper De Ruyck Vormgever
Peter Starmans Schrijver
Thijs Feuth Columnist